کد خبر: 24510223
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: شرکت در انتخابات وظیفه ای دینی و ملی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر این که لازم است همه مردم ایران در انتخابات هفتم اسفند شرکت کنند، گفتند: هر شخصی که صلاحیت قانونی دارد، باید در این انتخابات حضور داشته باشد؛ چراکه همانند نماز و روزه، وظیفه ای دینی و ملی است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در درس خارج فقه به بخشی از بیانات حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه اشاره کردند و گفتند: در این بیان آمده است: «الإمامُ عليٌّ عليه السلام ـ لِرجُلٍ يقولُ : اللّهُمّ إنّي أعوذُ بكَ مِن الفِتنَةِ ـ : أراكَ تَتَعَوَّذُ مِن مالِكَ و وُلدِكَ ! يقولُ اللّه ُ تعالى : «إنّما أمْوالُكُم و أولادُكُم فِتنَةٌ» و لكنْ قُل: اللّهُمّ إنّي أعوذُ بكَ مِن مُضِلاّتِ الفِتَنِ/ امام على عليه السلام به مردى كه مى گفت : بار خدايا! از فتنه به تو پناه مى برم ـ فرمود: مى بينم كه از مال و فرزندت به خدا پناه مى برى. خداوند متعال مى فرمايد: « جز اين نيست كه دارايي ها و فرزندان شما فتنه (مايه آزمايش) هستند». [چنين مگو] بلكه بگو: بار خدايا! از فتنه هاى گمراه كننده به تو پناه مى برم».

ایشان با اشاره به اینکه تمام انسان ها مورد آزمایش الهی قرار می گیرند، اظهار داشتند: باید از فتنه ها و آزمایش های گمراه کننده به خدای متعال پناه برد تا بتوان از این مسیر به سلامت عبور کرد.

معظم له ابراز داشتند: امتحان خداوند متعال به این نحو است که جریان هایی مربوط به اعمال انسان پیش آورده و انسان ها را آزمایش می کند که بر اساس وظیفه الهی به چه مقدار عمل کرده اند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی انتخابات را آزمایشی دنیوی برای مردم دانستند و گفتند: انتخابات در دنیا بسیار مهم است و بر اساس آمار، 54 میلیون نفر در ایران صلاحیت شرکت در انتخابات را دارند. ایشان خاطرنشان ساختند: بر ما لازم است تا با شرکت در انتخابات عظمت و فرهنگ غنی اسلامی ایرانی خود را به دنیا نشان دهیم. معظم له با تأکید بر اینکه لازم است همه مردم ایران در انتخابات هفتم اسفند شرکت کنند، تصریح کردند: هر شخصی که صلاحیت قانونی دارد، باید در این انتخابات حضور داشته باشد؛ چراکه همانند نماز و روزه، وظیفه ای دینی و ملی است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بیان داشتند: وقتی می گوییم دین از سیاست جدا نیست، شرکت در انتخابات نیز بر ما لازم و واجب می شود. این مرجع تقلید اظهار داشتند: رشد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ... با انتخابات به دست خواهد آمد و باید حضوری فعال در آن داشت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین