کد خبر: 24785371
تاریخ انتشار: شنبه 01 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » شانزدهمین همایش ستارگان محراب برگزار شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شانزدهمین همایش ستارگان محراب ( تجلیل از مفاخر ائمه جماعات استان تهران)٢٧ بهمن بعد از نماز مغرب و عشا به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد در مسجد لرزاده برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،  دراین همایش آیت الله حبیبی، استاد اخلاق و حوزه با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی مرحوم میزراعلی فلسفی بیان کرد: ایشان اصلا هوای نفس را بونکرده بود  و شخصیتی بسیار متواضع بودند که زندگیشان، گفتگو و نشست و برخاستشان برای همه  ما درس بود. مرحوم فلسفی همواره درصدد کمک و دستگیری از مردم نیازمند بودند و همیشه کارهای شخصیشان را خودشان انجام می‌دادند.

وی  با اشاره به بعد علمی شخصیت آیت الله میرزا علی فلسفی اظهار کرد: ایشان در بعد علمی بسیار دقیق بودند و اطلاعات  بسیار در حوزه‌های مختلف داشتند اما وقتی از ایشان برای ایراد سخن ومنبر دعوت می‌شد قبول نمی‌کردند و می‌گفتند که من برای تدریس آمده ام و شخصیت منبری نیستم.

وی ادامه داد: من در طول مدت ارتباطم با ایشان حتی یک عمل مکروه از ایشان ندیدم و ایشان در پرورش صحیح جوانان همواره تلاش بسیاری داشتند.

 وی با اشاره به خدمات مرحوم میزرا علی فلسفی درمسجد لرزاده گفت: ایشان در این مسجد خدمات بسیار ارزشمندی انجام دادند. زمانی که در تهران حضور داشتند تدریس درس فقه و درس خارج  را انجام می‌دادند.

 آیت الله حبیبی گفت: شخصیت ایشان در حد یک مرجع بود و به همین دلیل آیت الله خویی بعد از مرگ آیت الله میلانی از وی خواستند که به مشهد برود. وی معتقد بود که افراد همانند خودش وظیفه دارند که اسرار دین را به مردم منتقل کنند.

 این استاد حوزه خاطر نشان کرد: امام حسن عسکری(ع) فرمودند:  اگر علما نبودند، چیزی از مکتب ما باقی نمی‌ماند. آیت الله فلسفی هم به این موضوع اعتقاد داشت که علم یک ارث معنوی است و برای هدایت انسان‌ها آمده است.

وی با اشاره به اینکه اگر عالمان دینی نبودند استعدادهای انسان‌ها از بالقوه به بالفعل نمی‌رسید، گفت: علما برای اینکه انسان‌ها به استعدادهای خود برسند نقش بسیار زیادی داشتند.

وی تصریح کرد: اگر علما نبودند مکتب انبیا هم نبود، متاسفانه برخی از مسائل سیاسی جامعه سبب شده است که چهره غبار آلود برای روحانیون ایجاد شود و ما باید این مشکل و  معضل را از بین ببریم.

بنابراین گزارش، در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین تاجیک ، امام جماعت مسجد لرزاده در سخنان کوتاهی گفت: مجلس بزرگداشت عالم، در حقیقت بزرگداشت علم است و مجلس بزرگداشت فقیه احترام به امام صادق(ع) است.

 وی بیان کرد: در روایت آمده است پایه‌های استحکام دین به چهار عامل بستگی  دارد: عالمی که ناطق و نشردهنده علم  و عامل به علم باشد.

وی گفت: عالم باید مبلغ باشد و علمش را نشر دهد و به وظیفه خود عمل کند، مردم هم وظیفه دارند از علم آن استفاده کنند. در روایت آمده است که اگر علما، علمشان را نشر ندهند  و در وجودشان احساس خیانت می‌کنند، در عین حال غیر عالم هم باید از عالم  علم بیاموزد.

در پایان این همایش یکی از ذاکرین اهل بیت(ع) به نوحه خوانی پرداخت و از  یادبود، مرحوم میزرا علی فسلفی رونمایی به عمل آمد.

در این نشست علاوه بر حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد . دیگر مدیران این مرکز، تنی چند از ائمه جماعات و روحانیون شناخته شده تهران و هم چنین برخی از نمایندگان مجلس و دیگر چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی حضور داشتند.

سلسله نشست‌های ستارگان محراب با هدف گرامی داشت مفاخر ائمه جماعات تهران به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می‌گردد. تاکنون مراسم بزرگداشت آیت الله برهان، آیت الله شیخ محمد حسین زاهد، آیت الله شاه آبادی، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله خوانساری، آیت الله خوشوقت، آیت الله شیخ مرتضی زاهد، آیت الله حدیدی، آیت الله فیروز آبادی و آیت الله ایروانی و آیت الله انواری و ملاعلی کنی، آیت الله محمد تقی آملی، آیت الله سید محمدرضا علوی تهرانی، آیت الله شیخ محمود تحریری برگزار شده که با استقبال خوبی مواجه شده اند.

 برای مطالعه زندگی نامه آیت الله فلسفی اینجا را کلیک کنید

 

بزرگداشت آیت الله فلسفی 3
بزرگداشت آیت الله فلسفی 2
بزرگداشت آیت الله فلسفی 1
بزرگداشت آیت الله فلسفی
بزرگداشت آیت الله فلسفی 18
بزرگداشت آیت الله فلسفی 17
بزرگداشت آیت الله فلسفی 16

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین