کد خبر: 24881655
تاریخ انتشار: شنبه 01 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » پروژۀ شبکه فارسی عربستان کلید خورد!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان از آغاز فعالیتها برای تبدیل شبکه های خبری این کشور به یک موسسه رسانه ای جهت پخش برنامه به زبانهای فارسی، اردو و انگلیسی خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، "عادل الطریفی" روز پنجشنبه در حاشیه سومین نشست فوق العاده وزرای اطلاع رسانی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض پایتخت عربستان با اعلام این موضوع گفت که برای تحقق این هدف، برنامه‌های آموزشی جوانان عربستانی آغاز شده است.

الطریفی در کنفرانس خبری مشترک با عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت: شبکه‌های تلویزیونی داخلی (عربستان) از چند هفته پیش پخش برنامه‌های خود را به 6 زبان آغاز کرده اند، و این شبکه‌ها برنامه‌های خود را تا اواخر سال 2016 به 10 زبان و در سال 2017 به 20 زبان پخش خواهند کرد، و تلاش می‌کنیم که خبرهای فوری نیز به زبان‌های مختلف ترجمه شوند.

الطریفی با تأکید بر ضرورت پوشش همه جانبۀ اخبار و تحولات یمن برای همه کشورهای دنیا، گفت: شرکت کنندگان در کنفرانس بر لزوم همکاری بیشتر اعضای شورا درخصوص انعکاس اوضاع و اخبار یمن موافقت کردند.

الطریفی اظهار داشت: تصمیم داریم شبکه‌های خبری را به مؤسسه ای تبدیل کنیم که برنامه‌های خود را به زبانهای مختلف مانند انگلیسی، فارسی و اردو ارائه می‌دهد؛ و برای تحقق این هدف برنامه‌های آموزشی اکنون آغاز شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین