کد خبر: 24881657
تاریخ انتشار: شنبه 01 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » نگاهی به مصرف قلیان و عوارض آن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نگاهی داریم به عامل اصلی سرطان این روزهای کشور یعنی قلیان. قلیان این روزها سرطان مختلفی را با خود به همراه دارد بر اساس ‏گزارش سازمان جهانی ‏بهداشت، سالانه پنج میلیون نفر به دلیل مصرف قلیان می ‏میرند و آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت نیز ‏گویای آن است که ‏‏15 درصد جوانان 13 تا 15 سال در کشور مصرف ‏کننده قلیان هستند و سالانه در مجموع 35 هزار ‏تن تنباکو در کشور دود می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

مصرف قلیان آشکارا نشان داده است که تاثیرات مضری بر دو عضو حیاتی بدن به نام ریه‌ها و قلب دارد. سرطان ریه، سرطان مری، بیماری انسدادی ریوی مزمن، آمفیزم، پایین بودن وزن هنگام تولد نوزاد، افزایش حملات آسم و ذات‌الریه برخی از خطرات مربوط به کشیدن قلیان هستند.

دود قلیان کمتر از دود سیگار مضر نیست.این  مساله را متفق القول همه پزشکان و متخصصین ریه تایید می‌کنند و بر باور غلط افکار عمومی مبنی بر بی ضرر بودن قلیان خط بطلان می‌کشند.قلیان با وجود اینکه کمتر مصرف می‌‌شود، اما حجم دودی که از طریق آن وارد بدن می‌ شود، 10 تا 20 برابر دود ناشی از مصرف سیگار است.تحقیقات همچنین نشان داده است که پس از 45 دقیقه استفاده از دود قلیان، مونوکسید کربن، نیکوتین پلاسما و ضربان قلب به شدت بالا می‌رود.

قلیان عامل اصلی سرطان/ سالانه 5 میلیون کشته بر اثر مصرف قلیان/ سرطان دهان شایعترین کشنده مصرف کنندگان قلیان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین