کد خبر: 24886588
تاریخ انتشار: شنبه 01 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » دو تن از شهروندان روسی گورباچف را فریب دادند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فریبکاران تلفنی روس که یک هفته پیش رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را فریب داده و خود را به نام رئیس جمهوری اوکراین جا زده بودند، این بار سر به سر «میخاییل گورباچف» آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق گذاشته و وی را فریب دادند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، به نقل از ایرنا، این ماجرا از بامداد جمعه و زمانی آغاز شد که «نیکیتا میخالکوف» کارگردان معروف روس و رئیس سینماتوگرافی روسیه اعلام کرد که سیاست میخاییل گورباچف رئیس جمهوری شوروی سابق و بوریس یلتسین رئیس جمهوری فقید روسیه که باعث فروپاشی شوروی شد باید تبهکارانه شناخته شود.

میخالکوف در گفت و گو با خبرگزاری روسی اینترفاکس، فروپاشی شوروی را فاجعه بزرگ ژئوپلیتیکی خواند و گفت: اقدامات گورباچف و یلتسین را در سطح حکومتی باید محکوم کرد.

این سخنان به شدت گورباچف را آزرده خاطر کرد و وی ظهر امروز در گفت و گو با رادیو اخبار روسی، میخالوکف را از دخالت در سیاست برحذر داشت.

وی گفت: میخالکوف کارگردان خوب و مطرحی است و فیلم‌های خوبی می‌سازد، اما بهتر است در سیاست و چیزی که به وی مربوط نمی‌شود دخالت نمی‌کند.

به دنبال این سخنان، دو فریبکار تلفنی روسی که اخیرا با فریب دادن اردوغان مشهور شده اند با گورباچف تماس می‌گیرند و از طرف میخالکوف از وی معذرت خواهی می‌کنند.

آنها به گورباچف پیشنهاد می‌کنند که در مورد اختلاف و کدورت پیش آمده در یک دیدار شخصی گفت و گو کنند.

رئیس جمهوری شوروی سابق در تماس تلفنی این پیشنهاد را نمی‌پذیرد و می‌گوید که سرگرم مقدمات برای جشن سالروز 85 سالگی خود است که روز دوم مارس برگزار می‌شود.

دو فریبکار تلفنی پس از تماس با گورباچف، ان را بطور کامل در سامانه یوتیوب منتشر کردند.

گورباچف در این گفت و گوی تلفنی خطاب به فریبکاران که نقش میخالکوف را بازی کرده اند می‌گوید دلیلی برای اختلاف بین ما نمی‌بینم و این که به من توهین کنی. شما بازیگر و کارگردان خوب به این صورت از من با توهین نام می‌بری. با پدرت دوست بودم و فقط پسرهای کوچکش را نمی‌شناختم.

میخالکوف (فریبکار تلفنی) در پاسخ گفت که در حالت مستی سخنان نامربوط گفته است و از گورباچف خواست که ناراحت نشود و به وی ناسزا نگوید.

برپایه این گزارش، پس از انتشار این گفت و گوی تلفنی، گورباچف هنوز باور نمی‌کند مورد فریب تلفنی قرار گرفته و در گفت و گوی رادیویی گفت که میخالکوف با او تماس گرفته و معذرت خواهی کرده است.

«ولادیمیر کوزنتسف» و «آلکسی استولیاروف» دو تن از شهروندان روسی که گورباچف را فریب دادند روز 23 بهمن ماه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه تماس تلفنی گرفته و پس از این که خود را رئیس جمهوری و نخست وزیر اوکراین معرفی کردند به مدت نیم ساعت با وی به گفت و گو پرداختند.

برپایه این گزارش به گزارش شبکه تلویزیونی روسی ان.تی.وی، این دو جوان روس در تماس تلفنی با اردوغان خود را پترو پوروشنکو و آرسنی یاتسنیوک رئیس جمهوری و نخست وزیر اوکراین معرفی کردند.آنها پس از این تماس تلفنی، مشروح گفت و گوی ضبط شده با رئیس جمهوری ترکیه را در سامانه یوتیوب منتشر کردند.

آنها در تماس تلفنی به عنوان مقامات اوکراینی به رئیس جمهوری ترکیه پیشنهاد کردند که اقدامات خود را علیه روسیه هماهنگ کنند و وی نیز این پیشنهاد را پذیرفت.

اردوغان همچنین با پیوستن ترکیه به ائتلاف ضد روسیه در منطقه به رهبری اوکراین در صورت ایجاد چنین ائتلافی موافقت کرد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین در این گفت و گوی تلفنی به مخاطبان خود اطمینان داد که از رئیس جمهوری روسیه بخاطر سرنگونی هواپیمای سوخو-24 روسی توسط جنگنده ترکیه عذرخواهی نمی‌کند.

به گزارش رسانه‌های روسی، پس از آن که گفت و گوی تلفنی اردوغان با فریب دهندگان تلفنی در رسانه‌ها منتشر شد، سخنگوی دفتر رئیس جمهوری اردوغان این گفت و گوی تلفنی را جعلی و غیر واقعی خواند و اعلام کرد: برقراری تماس تلفنی با رئیس جمهوری ترکیه به این سادگی امکانپذیر نیست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین