کد خبر: 25119425
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » «ترامپ» و «هیلاری» برندگان انتخابات مقدماتی دو ایالت آمریکا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نکته آنلاین گزارش می دهد

رقابت درون حزبی احزاب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا که به طور جداگانه در ایالت های «کارولینای جنوبی» و «نوادا» برگزار شد با پیروزی «ترامپ» و «هیلاری» پایان یافت.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا پیروزی در انتخابات درون حزبی ایالت «کارولینای جنوبی» را از آن خود کرد حال آنکه در جبهه دموکرات‌ها نیز «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا توانست با پیروزی در انتخابات درون حزبی ایالت «نوادا» پیروزی خود را بر «برنی ساندرز» رقیب سوسیال- دموکرات خود اثبات کند.

پیروزی اخیر ترامپ و کلینتون موقعیت آنها را برای کسب عنوان گزینه نخست احزاب جمهوریخواه و دموکرات برای رقابت در اتخابات نهایی هشتم نوامبر تحکیم کرد.

اما پیروزی واقعی برای ترامپ زمانی رقم خورد که «جب بوش» با کسب رتبه ای بسیار کمتر از دیگر رقبای مطرح، در جایگاه چهارم حزب جمهوریخواه قرار گرفت و با کناره گیری از دور رقابت‌ها به رویای خود برای تبدیل شدن به سومین عضو از خانواده بوش که قدم به کاخ سفید می‌گذارد، پایان داد.

با شمارش ۵۸ درصد از آراء ایالت کارولینای جنوبی، ترامپ ۶۹ ساله با کسب ۳۳.۹ درصد از آراء در جایگاه نخست حزب جمهوریخواه قرار گرفت حال آنکه «تد کروز» و «مارکو روبیو» به ترتیب با کسب ۲۱.۸ و ۲۱.۵ آراء برای تصاحب جایگاه دوم با یکدیگر رقابت می‌کنند.

پیروزی هیلاری و ترامپ در رقابت‌های درون حزبی ایالت‌های کارولینای جنوبی و نوادا، راه را برای پیروزی آنها در رقابت‌های درون حزبی اول مارس – تاریخی که در آن بسیاری از ایالت‌های آمریکا انتخابات مقدماتی خود را برگزار می‌کنند – هموار خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین