کد خبر: 25158297
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » شائبه دخالت دولت در انتخابات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

با نزدیک شدن به روز انتخابات، شعارهای انتخاباتی بیش از پیش در عرصه عمومی خود را نمایان میکنند و شخصیتهای سیاسی مختلف از راه­های گوناگون سعی میکنند تا شعارهای حزب متبوع خود را به گوش مردم برسانند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، با نزدیک شدن به روز انتخابات،‌شعارهای انتخاباتی بیش از پیش در عرصه عمومی خود را نمایان میکنند و شخصیتهای سیاسی مختلف از راه­های گوناگون سعی میکنند تا شعارهای حزب متبوع خود را به گوش مردم برسانند. در این میان اما به نظر میرسد دولت محترم به عنوان مجری انتخابات که به جد داعیه دار بی طرفی در انتخابات است، گاه از جانب حق مداری خارج شده و با نقض صریح مرزهای قانونی، جانبداری از طیف و جریان مورد نظر خود را در دستور کار قرار میدهد. سخنان دیروز دکتر روحانی در در همایش «کارگران، آینده اقتصاد ایران» که با حضور کارگران نمونه و نمایندگان تشکل‌های کارگری برگزار شده بود نمونه ای از این مواضع است.

روحانی در این همایش کارگری-که به طرز معناداری در ایام تبلیغات انتخابات برگزار میشود- به طور عجیبی «شش بار» از کلید واژه «رونق اقتصادی» استفاده میکند. کلید واژه ­ای که بخشی از شعار انتخاباتی ائتلاف اصلاح طلبان با عنوان »امید و آرامش، رونق اقتصادی» است. کاربرد و چینش هدفمند این کلیدواژه در سخنان روحانی و بهره­ گیری انتخاباتی از آن به حدی صریح است که که جای هیچ گونه شبه ه­ای را در حمایت رییس جمهور محترم از ائتلاف اصلاح طلبان و ترغیب مردم به رای دادن به این لیست باقی نمی‌­گذارد. موضوعی که در تضاد با امر بی طرفی و عدم دخالت دولت در انتخابات است.  نگاهی به سخنان رییس جمهور در همایش دیروز در این زمینه گویا این مدعاست:

روحانی:

1. امروز نوبت حضور و تلاش کارگران و کارآفرینان است تا دست به دست یکدیگر داده و در مسیر رونق اقتصادی و ایجاد وحدت و انسجام در کشور، برجام دوم را آغاز کند.

2. راه ایجاد رونق اقتصادی در کشور و افزایش تولید در کار، فعالیت، سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی دانست

3. می‌توانیم بدون اتکا به نفت و با کار و فعالیت و صادرات کالای غیرنفتی، کشور را اداره کرده و رونق اقتصادی ایجاد کنیم.

4. امروز در کشور شرایطی داریم که می‌توانیم با کار و تلاش و جذب سرمایه و تکنولوژی، رشد و شکوفایی و رونق اقتصادی و پیشرفت را در کشور شاهد باشیم.

5. {در انتخابات} باید کسانی را انتخاب کنیم که دغدغه آنان، رونق اقتصادی و اشتغال جوانان بوده و به فکر رشد صادرات غیرنفتی و رشد اقتصادی کشور باشد.

6. مشارکت گسترده و پرشور مردم، راه را برای رونق اقتصادی، جذب سرمایه و فعالیت جوانان فراهم می‌کند.

همان گونه که ملاحظه میشود. رییس جمهور نخست در چند فراز از اهمیت رونق اقتصادی سخن میگوید و پس از آن با بهره ­گیری صریح انتخاباتی از آن، مردم را به رای دادن به کاندیداهایی که شعارشان «رونق اقتصادی» است_ائتلاف اصلاح طلبان- دعوت میکند.

به نظر می‌رسد چنین رفتارهای جانبدارانه ­ای در شان جایگاه حقوقی رییس جمهور نباشد. در این راستا لازم است تا ایشان با پرهیز از چنین اقداماتی شائبه هر گونه دخالت عناصر دولتی در انتخابات را از اذهان عمومی پاک کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین