کد خبر: 25163248
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » عملکرد آزادکاران ایران در جام مدوید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: `جام مدوید` یکی از سنگین ترین مسابقات مد نظر کادر فنی بود که خوشبختانه هم امکان ارزیابی از کشتی گیران دارای مجوز حضور در انتخابی تیم ملی را برای کادر فنی فراهم کرد و هم فرصت خوبی برای شناسایی اشکالات فنی کشتی گیران بود.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، رسول خادم سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مورد عملکرد کشتی‌گیران در جام مدوید اظهار کرد: در واقع غیر از "عباس طحان" و "ایمان صادقی" که بدلیل ضرب خوردن از ادامه رقابتها باز ماندند، امکان شناخت بخشی از نقاط ضعف و قوت بقیه کشتی‌گیران فراهم شد. حضور" حسن رحیمی" در رقابت‌ها، آن‌هم در یک وزن بالاتر صرفاً برای شرکت در یک یا دو مسابقه‌ی جدی‌تر از رقابت‌های فرانسه بود. رحیمی حرکت رو به جلویی را به لحاظ روانی و شخصیت حرفه‌ای‌اش بعد از "لاس‌وگاس" آغاز کرده و علیرغم ملاحظاتی که بدلیل آسیب دیدگی قدیمی اش از ناحیه پا، در انجام تمرینات اردویی و مسابقات فرانسه و مدوید نظر کادر فنی را بخوبی تامین کرد.

وی ادامه داد: "حسن یزدانی" حرکتی رو به جلو دارد اما هنوز نمی‌تواند طبق یک برنامه مشخص و بدور از حرکات اضافی کشتی بگیرد. این مشکل جدی حسن یزدانی در جام "مدوید " نسبت به "فرانسه" کمتر شده بود، اما انجام حرکات هیجانی و اضافی علیرغم تذکر مربیان پیش از کشتی، و حتی در زمان درگیری فنی اش در آخر کشتی فینال با حریف روس، که قهرمان جهان هم بود، کار خوب او را در جام "مدوید"ناتمام باقی گذاشت. با حسن یزدانی مجدداً به میدان دیگری خواهیم رفت.

خادم افزود: علیرضا کریمی حدود یک ماه است که بدلیل ضرب خوردگی قدیمی اش، تمرین کشتی کامل انجام نمی‌دهد و بیشتر تمرینات آمادگی جسمانی را دنبال می‌کند. این کم تمرینی در کشتی او با حریف گرجستانی اش که تا قبل از کم آوردن نفس در کشتی، کشتی گیر فنی و خطرناکی است، با جاماندن‌های علیرضا کریمی و گیج شدنش بخوبی خود را نشان داد. او حرکت و رشد بسیار سریعی بعد از مسابقات جهانی "لاس وگاس " داشته که موجب شده حتی بدون تمرین، جسارت حضور در مسابقات را، تنها به اتکاء کلاس دست هایش داشته باشد. یعنی کریمی بدون استفاده کامل از زیرگیری‌هایش که مهم‌ترین نقطه قوت تکنیکی او است، در فرانسه اول شد.

اینجا هم دو کشتی را برد و در کشتی سوم جاماند. این اعتماد بنفس و شرایط روانی خوب در "حسن رحیمی" و "علیرضا کریمی "کمتر در میان کشتی گیران ایرانی دیده می‌شود. من مطمئن هستم، علیرضا کریمی بعد از آغاز تمرینات کشتی اش، این نقص جاماندن‌ها و اشتباهات فنی که در این کشتی داشت را جبران می‌کند. با علیرضا کریمی نیز باز هم به میدان دیگری خواهیم رفت.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مورد عملکرد کمیل قاسمی در سنگین وزن گفت: کمیل قاسمی هم باید اول می‌شد. حریفان خوبی در سنگین وزن بودند، اما خودش می‌داند او از همه بهتر بود. اشتباهات کمیل، استراتژیک است که کلیدش در دستان خود اوست. او قابلیت‌های منحصر بفردی در سنگین وزن جهان دارد. کشتی ماقبل نهایی‌اش با حریف گرجستانی پر از اشتباه بود اما در کشتی آخر با حریف دوم گرجستانی خوب کشتی گرفت و بخش قابل توجهی از آن اشتباهات را جبران کرد.

خادم در پایان گفت: رضا اطری حرکت جسورانه و جدیدی را در کشتی خود آغاز کرده که اگر ادامه یابد، می‌تواند نفر دوم ارزشمندی به لحاظ فنی برای حسن رحیمی باشد. خواستن و رشد فنی او از فرانسه تا مدوید بسیار قابل توجه بود و وی نیز باز به میدان دیگری خواهد رفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین