کد خبر: 25177881
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » انصراف جب بوش از انتخابات آمریکا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

با مشخص شدن نتیجه انتخابات مقدماتی در ایالت کارولینای جنوبی جب بوش یکی از نامزدهای حزب جمهوریخواه از گردونه انتخابات کنار کشید.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، فرماندار سابق فلوریدا و برادر و فرزند دو رییس جمهور سابق آمریکا شنبه شب پس از 3 ناکامی پیاپی در کسب نتیجه در انتخابات مقدماتی حزب از گردونه انتخابات کنار کشید.

اعلام کناره گیری بوش پس از پیروزی دونالد ترامپ برای دومین ایالت متوالی در انتخابات مقدماتی در ایالت کارولینای جنوبی اعلام شد. بوش با کسب 8 درصد از نتایج آرای انتخابات مقدماتی ایالت کارولینای جنوبی پس از ترامپ ، مارکو روبیو و تد کروز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

کسب نتایج ضعیف در انتخابات مقدماتی در حالی است که پیشتر از بوش به عنوان یکی از امیدهای اصلی حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری نام برده می‌شد.

بوش شنبه شب در سخنانی در جمع هوادارانش گفت: مردم سه ایالت آیوا، نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی حرفشان را زدند و من از امشب فعالیت کمپین خود را متوقف می‌کنم.

خانواده بوش در روزهای گذشته وارد گود حمایت از او شده بودند و جورج دبلیو بوش برادر بزرگ‌تر جب برای نخستین بار  برای انتخابات مقدماتی در کارولینای جنوبی به نفع برادرش سخنرانی کرده بود. باربارا بوش مادر جب نیز در دو ایالت نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی  در کمپین پسرش حضور فعالی داشت.

جورج دبلیو بوش و جب بوش در دوران کودکی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین