کد خبر: 25335343
تاریخ انتشار: دوشنبه 03 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » ضغف حکومت های ستمگر قبل از ظهور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پیش از ظهور امام زمان(ع) حکومت های ستمگر به ضعف می گرایند و این زمینه ای می شود تا حکومت جهانی امام مهدی(ع) را بپذیرند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان‌ها را به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(ع) چگونه نظام‌های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی‌های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می‌دهد؟

سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت(عج) چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی‌گیرد و گرسنه ای یافت نمی‌شود؟

تزلزل حکومت ها

حکومتی قادر است به مردم کشورش خدمت کند که دارای ثبات سیاسی باشد. زیرا در صورتی که در حال تغییر باشد قادر به انجام کارهای بزرگ در کشور نیست.

حکومت‌ها در آخرالزمان در حال تزلزلند و گاهی حکومتی در آغاز روز بر سر کار می‌آید ولی هنگام غروب از کار برکنار می‌شود. امام صادق(ع) در این باره می‌فرماید:

"چگونه خواهید بود هنگامی که بدون امام هدایت گر و بدون نشانه راهنما بمانید و از یکدیگر بیزاری جویید؟ و این زمانی باشد که آزمایش شوید و افراد خوب و بد شما از هم جدا گردند و غربال و زیر و رو شوید. آن وقت شمشیرها در رفت و آمد باشد و جنگ شعله ور حکومتی در آغاز روز روی کار می‌آید و با کشتار در آخر روز بر کنار و سرنگون می‌شود.

 

ناتوانی قدرت‌ها از اداره کشورها

پیش از ظهور امام زمان(ع) حکومت‌های ستمگر به ضعف می‌گرایند و این زمینه ای می‌شود تا حکومت جهانی امام مهدی(ع) را بپذیرند. امام سجاد(ع) درباره آیه شریفه "تا آنگاه که ببینند آن چه وعده داده شده است و به زودی خواهند دانست چه کسی یاوران کم‌تری دارد و ناتوان‌تر است. فرمود: وعده ای که در این آیه داده شده است. مربوط به حضرت قائم(ع)، اصحاب، یاوران و دشمنانش است. آن گاه که امام زمان(ع) قیام کند دشمنانش ناتوان‌ترین دشمنان خواهند بود و کم‌ترین نیروها و تجهیزات را خواهند داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین