کد خبر: 25404928
تاریخ انتشار: دوشنبه 03 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » بازی هاشمی با لیست انتخاباتی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

البته افرادی همچون اکبر گنجی که حالا کارش به انکار بسیاری از مقدسات دینی رسیده هم موید خط بی بی سی شد و اجمالا باید گفت یک اجماع رسانه ای از سوی معارضان انقلاب اسلامی در حمایت از لیست هاشمی و علیه سه شخصیت برجسته حوزوی شد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، هاشمی در سخنانی جالب گفت: «گروهی از نخبگان و خبرگان داخل و خارج مجلس خبرگان این لیست را تهیه کرده‌اند و از بنده و آقای روحانی خواستند سرلیست آن باشیم. » (1) این سخنان از چند لحاظ حائز اهمیت است:

1.در چند روز قبل و در روز 22 بهمن موضوعی در تمام رسانه‌های اصلاح طلب تیتر یک شد که جای بسی تامل داد. خبر از این قرار بود که عده ای لیست انتخاباتی هاشمی را از سطح شهر جمع آوری کردند. درشرایطی که بعدا قوه قضاییه و نیروی انتظامی توضیح داد. اما نکته مهم فضاسازی رسانه ای اصلاح طلبان در مورد جمع آوری بنر « هاشمی رفسنجانی » بوده است. در واقع تمام موضوع به اسم هاشمی و لیست خبرگان ملت تمام شد. و اینجا بود که هاشمی حداقل در رسانه‌های اصلاح طلبان یک چهره مظلوم نامیده شد! 

2. چند روز اخیر به صراحت بی  بی سی فارسی و رسانه‌های معارض با تاکید بر حمایت از لیست هاشمی برآن شدند تا چهره‌های ضد انگلیسی کاندیدای خبرگان رهبری یعنی آیات مصباح، یزدی و جنتی را از گردونه‌ی رقابت‌های انتخاباتی با فضا سازی و ایجاد هیجان دو قطبی حذف نمایند. در این زمینه دست به تخریب این سه چهره معظم شدند و حتی قلم بعضی از گروه‌های سیاسی داخلی نیز در همین راستا چرخید. البته افرادی همچون اکبر گنجی که حالا کارش به انکار بسیاری از مقدسات دینی رسیده هم موید خط بی بی سی شد و اجمالا باید گفت یک اجماع رسانه ای از سوی معارضان انقلاب اسلامی در حمایت از لیست هاشمی و علیه سه شخصیت برجسته حوزوی شد. 

3. در طرف دیگر آنچه پر اهمیت شده دخالت رسمی دولت انگلیس در فرآیند انتخاباتی پس از انقلاب اسلامی و به صورت مستقیم برای اولین بار در خبرگان رهبری است. مسئله ای که اگر پاسخ مناسب داده نشود می‌تواند به رفتار مداخله جویانه استعمار پیر مهر تایید بزند. سخنان چند روز گذشته رهبری در دیدار عمومی خود با مردم آذربایجان حاکی از اهمیت پاسخ به چنین زیاده گویی هایی بود. موضوعی که رهبری با بصیرت مردم و هوشیاری آنان نسبت به پاسخ قاطع و نه به دخالت انگلیس و هر کشور دیگر در انتخابات و سیاست داخلی کشورمان است. این جملات برای هاشمی که لیستش با تایید بی بی سی فارسی و دیگر معارضان همراه شده بود بیش از آنکه به نفعش باشد او را از دایره حاکمیت دور می‌کرد و حتی هر آنچه وی ساخته بود در فرآیند دو سال اخیر با عنوان استوانه انقلاب و حامی قرائت درست از ولایت فقیه، هوا می‌کرد. هاشمی دریافت در شرایطی قرار دارد که اگر نسبت به لیست موضع گیری نکند، مردم با نه خود در صندوق‌های رای نسبت به مداخله بی بی سی و پشت صحنه‌ی آن انگلیس خبیث خود به خود به وی نه گفته و هاشمی هم همانند دیگر افراد کنارگذاشته شده از سیاست ورزی کشور پس از فتنه 88 کنار گذاشته می‌شود.این مسئله بود که هاشمی صراحتا نسبت به لیست واکنش نشان داد و آن را لیست خود ندانست تا کمی از تبعات سیاسی آن بکاهد. هاشمی می‌داند اگر می‌خواهد در سیاست کشور باقی بماند بایستی نسبت به دخالت انگلیس واکنش نشان دهد. 

البته شخص حجت الاسلام سید حسن خمینی که تصویرش بر تمامی پوستر‌های لیست خبرگان ملت منقوش است نیز باید هوشیار باشد. نبایستی وی بگذارد بعضی از جریانات همانند موضوع ثبت نام از وی و عنوان « خمینی» برای ورود به انتخابات و مهندسی افکار عمومی استفاده نماید.

باید منتظر ماند و دید چه سرانجامی برای دخالت‌های انگلیس و حمایت‌های رسانه‌های معارض انقلاب از لیست «خبرگان ملت» ایجاد می‌شود و آیا دیگر کاندیدهای خبرگان قرارگرفته شده در لیست نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌دهند یا خیر؟

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین