کد خبر: 25810606
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » اعتراض کلینتون به نژادپرستی در بین سیاهپوستان آمریکا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

هیلاری کلینتون نامزد انتخابات آمریکا از نژادپرستی در این کشور انتقاد و بر لزوم تغییر این وضع تاکید کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،  هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی در یکی از تجمع‌های انتخاباتی اش در جمع زنان و مادران سیاهپوست آمریکایی گفت: تعداد کسانی که به دست نیروهای پلیس آمریکا کشته شده اند بسیار زیاد است. جوانان زیادی در این رویدادها کشته شده اند. هنوز پرسشهای بسیار زیادی در این خصوص بدون پاسخ مانده است. مشکلی بسیار جدی وجود دارد.

شاهدیم که جوانان به علت ارتکاب جرائم کوچک دستگیر می‌شوند و جانشان را از دست می‌دهند.

وقتی می‌بینیم احتمال خودداری از اعطای وام مسکن به سیاهپوستان سه برابر سفیدپوستان است، مشکلی جدی در کشور وجود دارد. وقتی متوسط ثروت خانواده‌های سیاهپوستان در آمریکا کسر کوچکی در مقایسه با متوسط ثروت خانواده‌های سفیدپوستان در آمریکا است، مشکلی جدی وجود دارد. وقتی احتمال متوقف شدن و بازرسی شدن سیاهپوستان جوان در آمریکا به دست نیروهای پلیس و محکوم شدن به دوره‌های طولانی زندان بسیار بیشتر از سفیدپوستان مرتکب همان جرائم است، مشکلی بسیار جدی در کشور وجود دارد. به عدالت و پاسخگویی در سراسر آمریکا نیاز داریم.

هیلاری کلینتون افزود: ما باید با واقعیت موجود یعنی نژادپرستی گسترده در کشور مواجه شویم و باید همه موانع را در جامعه و اقتصاد شکست که مردم را عقب نگاه می‌دارد و به صورت نامتناسب سیاهپوستان را در جامعه محروم می‌کند. باید بجای این موانع، نردبان‌های فرصت ایجاد شود. باید اعتماد به دستگاه قضائی کشور بازسازی شود. آمریکا به تغییرات جدی نیاز دارد.

وی در ادامه گفت: در بسیاری از ایالت‌ها شاهد این مشکل هستیم که افرادی ازجانب پلیس دستگیر می‌شوند یا هدف گلوله‌های آنها قرار می‌گیرند و کشته می‌شوند. این مشکل در سراسر آمریکا جدی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین