کد خبر: 25820226
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » شیوه های تبلیغات در فضای مجازی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حجم تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس در استان تهران به خاطر تعداد بالای داوطلبان نمایندگی، از بسیاری استان های کشور بیشتر است که در این میان عمده تبلیغات در فضای مجازی انجام می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به‌روزهای حساس خود رسیده است که نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان از همه اهرم‌ها برای کسب آرای مردم استفاده می‌کنند.

استان تهران دارای ۳۵ کرسی در مجلس شورای اسلامی است و به همین خاطر بیشترین تعداد داوطلبان مجلس را در میان استان‌های مختلف کشور دارد.

حجم تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران به خاطر تعداد بالای داوطلبان نمایندگی، از بسیاری استان‌های کشور بیشتر است.

تلاش نامزدهای انتخابات مجلس برای کسب آرای مردم

از طرف دیگر برخی از نامزدهای انتخاباتی تلاش کرده‌اند تا بدون هزینه‌های گزاف و تنها با قرار گرفتن در لیست گروه‌ها و احزاب سیاسی و جناحی در انتخابات مجلس شورای اسلامی حاضرشده و با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و اماکن عمومی به ارائه برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و نظرات خود بپردازند.

در این میان برخی از نامزدهای انتخاباتی در استان تهران نیز هزینه‌های قابل‌توجهی را در زمان تبلیغات انتخاباتی انجام داده و سطح شهر و معابر عمومی را مملو از تصاویر مختلف و متعدد خودکرده‌اند.

تلاش کردیم تا با رصد فضای تبلیغاتی در استان تهران برخی از شیوه‌های تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی را منتشر کند.

در این میان برخی از تبلیغات نامزدهای انتخاباتی که قرار است در جایگاه تقنینی کشور قرار بگیرند، برخلاف قوانین انتخاباتی بوده که این امر باعث تعجب شهروندان شده است.

استفاده از القاب ائمه در کنار تصاویر بسیاری از نامزدهای انتخاباتی

یکی از روش‌هایی که در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران رواج گسترده‌ای پیداکرده، استفاده از القاب و اسامی ائمه اطهار در پوسترها و بنرهای نامزدهای انتخاباتی است.

نامزدهای انتخاباتی تلاش کرده‌اند تا القاب و نام‌هایی که انتخاب می‌کنند متفاوت با یکدیگر باشند و معمولاً در سخنرانی‌ها و تجمع‌های انتخاباتی نامزدها، القاب و اسامی ائمه به‌صورت گروهی از سوی طرفداران نامزدها فریاد زده می‌شود.

در این میان به زیر پا افتادن تصاویر نامزدهای انتخاباتی که اسامی ائمه اطهار بر روی آن نقش بسته است، انتقادات زیادی را طی روزهای اخیر به همراه داشته و بسیاری از شهروندان از بی‌توجهی برخی نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنان به این موضوع ابراز گلایه کردند.

یا زهرا(س)، یا علی مدد، لبیک یا حسین، یا علی بن موسی‌الرضا(ع) ازجمله القابی بوده که برخی نامزدهای انتخاباتی به همراه پوسترهای خود به چاپ رساندند.

از طرف دیگر برخی از نامزدهای انتخاباتی نیز تصاویر خود را به همراه القاب اهل‌بیت به‌صورت برچسب به چاپ رسانده و بر روی دیوار و معابر شهری نصب‌کرده‌اند که این موضوع نیز با واکنش بسیاری از شهروندان مواجه شد.

بسیاری از شهروندان تأکید کردند که دیوارها و معابر شهری جز اموال عمومی است و  نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان که ادعای پرچم‌داری در رعایت قانون رادارند، نباید به این اموال لطمه بزنند.

جمع‌آوری طومار حمایت و بیان مشکلات در برخی ستادهای انتخاباتی

از کمپین ارسال تصویر با عکس نامزدها تا برگزاری نظرسنجی باهدف نشان دادن محبوبیت

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین