کد خبر: 25874523
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 اسفند 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » تونل های غزه کابوس جدید اسرائیل
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تونل های مقاومت در نوار غزه به دغدغه اصلی کابینه وی تبدیل شده است از مناطق مرزی غزه بازدید کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، بنیامین نتانیاهو امروز چهارشنبه پس از بازدید از مناطق مرزی غزه با آنچه «انجمن روسای ادارات محلی» در شهرها و روستاهای حومه نوار غزه خوانده می‌شود، دیدار می‌کند.

بر اساس این گزارش، بازدید نتانیاهو از مناطق اطراف نوار غزه برای این منظور است تا وی این انجمن را در جریان اقدامات کابینه برای مقابله با تونل‌های نوار غزه قرار دهد.

دیدار نتانیاهو با روسای شهرک‌های حومه نوار غزه پس از آن صورت می‌گیرد که انجمن مذکور یک فایل صوتی دریافت کرد که در یکی از روستاهای نوار غزه ضبط شده و در آن صدای واضح اعضای جنبش حماس در جریان تمرینات نظامی و نیز صداهای انفجار شنیده می‌شود.

بر پایه این گزارش، روسای ادارات محلی شهرک‌های حومه نوار غزه در این دیدار به نتانیاهو پیشنهاد خواهند کرد که یک دیوار الکترونیکی مجهز به تکنولوژی پیشرفته در اطراف نوار غزه احداث کرده و بودجه این شهرک‌ها برای مقابله با خطرات احتمالی که از نوار غزه متوجه آنهاست، افزایش دهد.

در همین رابطه برخی گزارشات رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که کشف و تخریب تونل هایی که مقاومت فلسطین در نوار غزه حفر کرده است برای این رژیم هزینه‌های سنگینی را تحمیل کرده است.

اخیرا کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که این رژیم از سال 2004 تا کنون در تلاش برای کشف و تخریب تونل هایی که جنبش حماس در مرز نوار غزه و فلسطین اشغالی حفر کرده است، بیش از یک میلیارد شکل (حدود 250 میلیون دلار) هزینه کرده است.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی بخش زیادی از بودجه خود را صرف توسعه فنآوری کشف تونل‌های غزه کرده است.  

یک منبع نظامی اسرائیل در این باره گفت که ارتش این رژیم از هیچ تلاشی برای مقابله با فعالیت‌های زیر زمینی حماس که یک مشکل اصلی است، دریغ نمی‌کند.

در این گزارش اشاره ای نشد که سال 2004 نقطه آغاز این فعالیت هاست به خصوص اینکه رژیم صهیونیستی در سال 2005 از غزه عقب نشینی کرد و تمامی 20 شهرک صهیونیستی در این منطقه را تخلیه کرد.

بر پایه این گزارش، برخی از صهیونیست‌های ساکن مناطق مرزی نوار غزه مدعی هستند که جنبش حماس به حفر تونل ادامه می‌دهد و بر این اساس درباره نفوذ عناصر جهادی برای اجرای عملیات هایی در داخل فلسطین اشغالی هشدار دادند و به همین منظور ارتش اسرائیل نظارت و کنترل مرز نوار غزه را تشدید کرده است.

رسانه‌های محلی در نوار غزه نیز اخیرا به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که 3 تونل جدید در منطقه حی الزیتون واقع در شرق غزه ریزش کرده است و برخی منابع نزدیک به گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس رژیم صهیونیستی را مسئول ریزش این تونل‌ها دانسته و گفتند که این رژیم مقادیر زیادی آب به داخل این تونل‌ها پمپاژ کرده که باعث ریزش آنها شده است.

از سوی دیگر سرهنگ «یواف مردخای» از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از اظهار نظر درباره این خبر که این رژیم مسئول ریزش تونل‌ها بوده امتناع کرد اما گفت که ارتش اسرائیل در جریان عملیات «صخره سخت» که 50 روز به طول کشید، توانست حدود 30 تونل که بعضی از آنها چند کیلومتر بوده و تا داخل فلسطین اشغالی رسیده بود، تخریب نماید.

در همین رابطه سرلشگر «گادی ایزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که ارتش حدود 100 خودروی نظامی را برای جستجو و کشف تونل هالی حماس به مرز نوار غزه فرستاده است.

این روزها همچنین برخی محافل سیاسی به خصوص جناح راستگرا خواستار حمله جدید به نوار غزه به منظور تخریب تونل‌ها شدند اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنان با این ایده مخالفت می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین