کد خبر: 26934156
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 اسفند 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر: دشمن با استضعاف سیاسی و فرهنگی به دنبال نفوذ در مجاری تصمیم گیری است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام طلب علم از جایگاه ویژه ای برخوردار است، گفتند: برخی از دشمنان اسلام با اعمال نفوذ در طول تاریخ استعمار به دنبال این بوده اند که ملل اسلامی را در استضعاف علمی و فرهنگی نگه دارند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر ظهر امروز در دیدار با مدیران و اعضا اداره کل کمیته استان قم و همدان به بررسی ابعاد نفوذ در مبانی استکبار بر اساس تجارب طول تاریخ استعمار کشورهای اسلامی پرداختند و افزودند: استضعاف فرهنگی یکی از مهم‌ترین اهداف دشمن در برنامه‌ها استعمار کشورهای اسلامی بوده است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام طلب علم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کردند: برخی از دشمنان اسلام با اعمال‌نفوذ در طول تاریخ استعمار به دنبال این بوده‌اند که ملل اسلامی را در استضعاف علمی و فرهنگی نگه‌دارند.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اینکه نفوذ و استعمار دشمنان ابعاد مختلفی بر جوامع اسلامی داشته است، گفتند: دشمنان اسلام در طول تاریخ نفوذ و استعمار خود در این ملل اسلامی با ایجاد علمی به دنبال تربیت مسئولان و مدیران این کشورها در سطوح رییس مجلس و ریاست جمهوری اقدام به جذب دانش پژوه کرده‌اند تا بتوانند باسیاست آموزشی فراماسونری خود با منابع خود این ملل به مدیریت و توسعه علمی آنان در راستای اهداف علمی خود پرداخته‌اند.

معظم له با اشاره به اینکه دومین استضعافی که دشمنان اسلام در پی نفوذ و استعمار سیاه خود در کشورهای اسلامی به دنبال آن بودند استضعاف و فقر سیاسی بوده است، ادامه دادند: تعیین رییس‌جمهور، پادشاه، رییس مجلس و مدیران تراز اول در کشورهای اسلامی از مصادیق نفوذ است که در مطالعه تاریخ استعمار در عصر معاصر شاهد آن هستیم. ایشان با اشاره به اینکه استضعاف اقتصادی نیز از اهداف پلید دشمنان در استعمار بوده است، عنوان کردند: اقتصاد در اسلام یک رکن اساسی است و از مهم‌ترین مبانی استراتژیک اسلامی است؛ بنابراین در روایات آنچه شاهد آن هستیم این است که فقر یک امر عارضی بر جوامع است.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اینکه در روایاتی از امام صادق(ع) آمده است که راز بقاء و حفظ اسلام این است که اموال در اختیار کسانی باشد که مطیع امر اسلام باشند، گفتند: قاعده در اسلام این است که انفال در اختیار پیامبر و امام معصوم(ع) و در غیاب آنان در اختیار نائب عام آنان باشد.

مرجع عالیقدر شیعیان جهان با شاره به اینکه استعمار با اعمال‌نفوذ از ابتدا مانع از استفاده اموال از سوی نائب شجاع و باتقوا امام معصوم شده است، خاطرنشان کردند : مردم می‌توانند با مجاهدت‌های خود اوضاع را تغییر دهند؛ بنابراین برای رفع استضعاف فرهنگی و اقتصادی نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین