کد خبر: 27155240
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 اسفند 1394
خانه » حواشی » رسالت » حزب بازی ممنوع
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

اگر ما باشیم می گوییم از حزب ماست بگو راست می گوید. اگر امروز بود، می گفتیم باید دروغ مصلحتی بگوییم. او جزء حزب ماست. حضرت فرمود: من چنین حدیثی را از پیامبر (ص) نشنیده ‏ ام. خیلی به ظاهر بد شد، اما بعد حضرت فرمود: البته این حدیث را از پیامبر (ص) شنیده ‏ام که: زیر این آسمان کسی ...

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 
 

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی:

ابوذر وارد مجلسى شد دید معاویه نشسته و همه مسئولین مملکتى از فامیل او هستند. خنده‌‏ا‌‌ى کرد، پرسیدند چرا خندیدى؟ گفت: از پیامبر (ص) شنیدم، که گفت: ‏اى مردم! هر زمان دیدید همه مسئولان جامعه از بنى ‌‌امیه هستند خاک بر سرتان. ابوذر یک پیرمرد از اصحاب پیامبر (ص) با این حدیث غوغایی برپا کرد و آبروی مسئولان را برد. او را گرفته و گفتند: باید شاهد بر این حدیث بیاورى. شاید این حدیث را بافتى تا آبروى ما را بریزى. کمى فکر کرد و گفت: شاهد من على (ع) است چون بیشترین کسى که با آن حضرت بوده ایشان است.

امیرالمؤمنین(ع) حاضر شد. از او سؤال کردند، اگر ما باشیم می‌‌گوییم از حزب ماست بگو راست می‌‌گوید. اگر امروز بود، می‌‌گفتیم باید دروغ مصلحتی بگوییم. او جزء حزب ماست. حضرت فرمود: من چنین حدیثى را از پیامبر (ص) نشنیده‌‏‌ام. خیلى به ظاهر بد شد، اما بعد حضرت فرمود: البته این حدیث را از پیامبر (ص) شنیده‌‌‏ام که: زیر این آسمان کسى راستگوتر از ابوذر نیست. این حدیث ابوذر را از مرگ نجات داد ولى على (ع) هم حزب بازى نکرد. باید هوشیار باشیم.

منبع: فارس

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین