کد خبر: 27335153
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 اسفند 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » قدردانی آیت الله العظمی نوری همدانی از حضور گسترده مردم در انتخابات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی از حضور گسترده مردم در انتخابات قدردانی کردند و از مسوولان و دولتمردان خواستند با تمام وجود برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم چاره اندیشی کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، به برگزاری شکوهمند، گسترده و پرشور انتخابات اشاره کردند و گفتند: مشارکت مردم در انتخابات خوب بود؛ مردم وظیفه دینی و انقلابی خود را نشان دادند و ما از آنها تشکر می کنیم. مرجع عالیقدر با بیان این که مردم صاحب اصلی انقلاب هستند، خاطرنشان کردند: این نظام، نظام مردمسالاری دینی است، حضور مردم به سرنوشت انقلاب گره خورده و کاملا با هم در ارتباط است.

ایشان وظیفه مسؤولان و دولتمردان در قدرشناسی از ملت را سنگین توصیف و افزودند: از مسؤولان و نمایندگان انتظار است به فکر مردم باشند، مساله اشتغال، اقتصاد و بیکاری برای مردم دغدغه ایجاد کرده است و مسؤولان باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنان خود ریشه همه مفاسد را بی توجهی به تاکیدات و آموزه های اهل بیت(ع) دانستند و وظیفه علمای دین و روحانیت را در موضوع امر به معروف و احیای آن بسیار حایز اهمیت و برجسته توصیف کردند و یادآورشدند: همه آحاد ملت در زمینه امر به معروف مسؤولیت دارند، اما وظیفه علمای دین سنگین تر است و اگر علما تماشاگر اوضاع و احوال باشند، از جامعه چه انتظاری می توان داشت.

مرجع عالیقدر اظهار داشتند: عالم در هر کجا باشد باید نسبت به معاصی و گناهکاران سر سختی نشان دهد، نه این که عبای خود را روی سر بکشد و راه خودش را برود و کاری به کار جامعه نداشته باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین