کد خبر: 29941330
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 اسفند 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مردم با رعایت قانون و مسئولیت پذیری در رانندگی، به بهبود فرهنگ جامعه کمک کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: ما مردم باهوشی داریم که بنابر فرموده امام راحل(ره)، بالاتر از امت نبی مکرم اسلام(ص) هستند؛ پس باید با رعایت قانون و مسئولیت پذیری در رانندگی، از مشکلات بکاهند و به گسترش فرهنگ رانندگی خوب کمک نمایند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر پیش از ظهر امروز در دیدار سردار مهری، رئیس پلیس راهور کشور و سردار مجتبایی، رئیس نیروی انتظامی استان قم اظهار داشتند: مهمترین خدمت را شما به بشریت و مردم انجام می دهید؛ چراکه در روایت آمده است که «سلامت بدن» و «امنیت» در میان مردم شناخته شده نیست و نیروی انتظامی با این دو مقوله ارتباط مستقیم دارد و به همین دلیل، خدمت شما بسیار ارزشمند می باشد. ایشان ابراز داشتند: تحمل زحمت برای شما بسیار بالاست و بنده به سهم خود از زحمات و خدمات شما تقدیر و تشکر می کنم.

معظم له خاطرنشان ساختند: بافت شهر قم اقتضا می کند که آمار تصادفات و کشته ها در این شهر بالا باشد؛ چراکه دارای بافت قدیمی بوده و بسیاری از خیابان های آن مربوط به سال های بسیار گذشته می باشد. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اینکه در اسلام سه نوع مسئولیت داریم، تصریح کردند: نوع اول، مسئولیت فردی است که باید خود را در این دنیا ساخته و کامل نماییم.

ایشان افزودند: ایمان، اخلاق و عمل از مباحث بسیار مهمی است که باید در راستای کسب آن قدم برداشته و حرکت نماییم. معظم له اظهار داشتند: نوع دوم، مسئولیت اجتماعی است که انسان نسبت به آن مسئول بوده و باید به دیگران بهره برساند.موجودی است که خود باید اجتماع را بسازد و در ترقی آن گام بردارد. مرجع عالیقدر شیعیان خاطرنشان ساختند: امروز دشمنان بسیاری داریم که بر علیه ما قدم برمی دارند؛ پس مسئولیت اجتماعی ما شناخت دشمن و نقشه های آنان می باشد تا از دشمنی های آنان مصون بمانیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی نوع سوم را مسئولیت شغلی دانستند و گفتند: انسان با پذیرش مسئولیت شغلی، مباحثی را بر دوش دارد که باید برای رساندن آن به سر منزل مقصود، تلاش کند. عمل، امانتی است که به شما سپرده شده و باید با اسلوب صحیح و رفتار مناسب آن را انجام دهید. معظم له گفتند: اسلام دینی است که مردم را به رکود، خمودی، افتادگی و سستی دعوت نمی کند؛ بلکه قرآن و روایات، ما را به هوشمندی، تأثیرگذاری، نظم و تعهد فرا خوانده و بر آن تأکید می کند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ابراز داشتند: مردم ایران، انسان هایی باهوش هستند که در نتیجه عمل به قرآن و روایات می باشد و توجه بیشتر به آن درجات بیشتری را نصیب ما خواهد کرد. ایشان خاطرنشان ساختند: امروز در دنیای خاصی قرار داریم که حق و باطل و کفر و اسلام در مقابل هم قرار گرفته و باید با بصیرت در آن ورود پیدا کرد.امروز دشمنان، حزب الله لبنان را تروریست خوانده و خرابکاری در یمن، سوریه، عراق و ... را در دستور کار قرار داده اند؛ پس وظیفه ما از لحاظ اجتماعی بسیار سنگین می باشد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در پایان خطاب به مردم ایران، بیان داشتند: ما مردم باهوشی داریم که بنابر فرموده امام راحل(ره)، بالاتر از امت نبی مکرم اسلام(ص) هستند؛ پس باید با رعایت قانون و مسئولیت پذیری در رانندگی، از مشکلات بکاهند و به گسترش فرهنگ رانندگی خوب کمک نمایند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین