کد خبر: 30103231
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 اسفند 1394
خانه » حواشی » پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری » نفوذ دشمن از کجا شروع شد ؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری:

تأكيد مجدد رهبر بزرگوار انقلاب بر راههاي مختلف و متنوع نفوذ دشمن حساسيت و اهميت اين موضوع را برجسته ساخت. 

نفوذ دشمن يك مبناي وحياني و قرآني دارد كه از آغاز خلقت مورد اهتمام شيطان بوده است و خداوند نيز بر آن صحه گذاشته است. 

بزرگترين و مهمترين دشمن ابليس است كه خداوند او را دشمن دانسته و از انسان ها خواسته دشمني او را باور كنند و جدي بگيرند؛ " إن الشيطان لكم عدو فاتخذوه عدوا" و بعد از او شيطانك ها و تمثل هاي گوناگونشان كه در آيات قرآن با تعبير اولياي شيطان ياد شده اند از شيطان دستور مي گيرند و به فتنه مشغول مي شوند كه : "إن الشياطين ليوحون إلى أوليائهم".

تصريح قرآني "و شاركهم في الاموال و الاولاد" دامنه اين نفوذ را نه تنها در تمام دارايي هاي زندگي بلكه به رختخواب ها و نسل و فرزندان مي كشاند و نشان مي دهد كه اگر كسي كمترين راهي براي نفوذ شيطان باز كند اين دشمن بزرگ و خطرناك هرگز او را رها نخواهد كرد و تا انسان را به هلاكت نكشاند دست از سر او برنخواهد داشت.    

شيطان نه تنها بر اين حقيقت تأكيد نكرده و به صراحت بدان اعتراف كرده است بلكه با قسم به ذات حق اصرار و استمرار خود را در پروژه نفوذ به همگان اعلام داشته كه:"فوعزتك لأغوينهم أجمعين"

بدين ترتيب صحنه زندگي انسان عرصه رويارويي دائمي ميان تلاش همه جانبه شيطان و اولياي اوست براي نفوذ در زندگي ، ايمان ، دل و جان و همه دستاوردها و سرمايه هاي انسان و تنهايي و درماندگي انسان در مقابل اين نفوذ همه جانبه كه هيچ چيزي از تهديد و خطر آن در امان نيست. 

تنها راه نجات در مقابل اين نفوذ را هم خود شيطان بر زبان آورده و نشان داده است : "إلا عبادك منهم" فقط كساني از اين نفوذ رهايي دارند كه بنده خدا باشند و در مقابل حق تسليم گردند و با وصف "مخلصين" شناخته شوند. 

پروژه نفوذ يك تعارف كلامي ، يك شعار تبليغاتي يا يك شگرد سياسي نيست بلكه حقيقتي به درازاي عمر بشر و تقابل انسان و شيطان است.

ما، زندگي خانوادگي ما، سرمايه هاي وجود ما ، دستاوردهاي عمر ما، روابط زناشويي ما، امكانات مادي ما، بهره هاي معنوي ما و هر چه فكرش را بكنيد در معرض تهديد نفوذ دشمن هستيم. 

تمثل اين نفوذ شيطان و اولياي دست آموزش هر زماني و هر جايي به شكلي است.

گاهي در وسوسه قابيل براي قتل برادر است و گاهي در پريشاني قوم موساي پيامبر براي گوساله پرستي !.

گاهي در آشوب سقيفه است براي توطئه بر عليه جانشين پيامبر و آتش زدن خانه وحي و گاهي در اغواي كوفيان براي غارت خيمه هاي حسيني !

گاهي در بمباران اتمي هيروشيما و ناكازاكي است و گاهي در جداكردن آيت الله كاشاني و دكتر مصدق و كودتاي شوم بيست و هشتم مرداد. 

گاهي در فريفتن كسي است به درهم و دينار و گاهي در خريدن كسي به يورو و دلار ! گاهي نفوذ در بغداد و بصره است و گاهي در نجف و قم ! 

مهم استمرار خطي است كه از آغاز آفرينش انسان شروع شده و تا پايان جهان ادامه خواهد داشت و براي نجات از اين تهديد راهي جز بندگي خدا نيست. 

و اين روزها توسل به ساحت قدسي پيامبر اكرم كه بارزترين جلوه "عبد" بودن است با همراهي در عزاي دختر او و غربت اميرالمؤمنين عليه السلام ، مهمترين راه نجات از نفوذ شيطان در زندگي فردي و اجتماعي و بهترين پناهگاه براي امان يافتن ما و خانواده هاي بي پناهمان از شر شيطان و شيطانك هاي رنگارنگ غربي و شرقي و ديروزي و امروزي است. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین