کد خبر: 30533472
تاریخ انتشار: پنجشنبه 27 اسفند 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: فرهنگ اهل بیت و انقلاب به مردم شناسانده شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر این که روحانیت و مبلغان وظیفه بسیار سنگین و مهمی دارند، گفتند: خداوند متعال پیش از آن که از جاهلان پیمان بگیرد که یاد بگیرند از علما پیمان گرفته تا یاد بدهند، امروزه راه باز است و فرهنگ اهل بیت(ع) و انقلاب باید به مردم شناسانده شود.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له در دیدار رییس سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم و جمعی از مبلغان این نهاد با بیان این که از آغاز تأسیس اسلام مسأله تبلیغ و رساندن معارف اسلامی به مردم یکی از کارهای بسیار مهم بود، افزودند: پیامبر اسلام عنایت خاصی به مسأله تبلیغ داشتند.مصعب بن عمیر، عتاب بن اسید و اسامه بن زید از جوانانی بودند که در صحنه حضور داشته و مورد تشویق رسول اکرم(ص) بودند، مصعب بن عمیر از سوی پیامبر اسلام برای تبلیغ به مدینه فرستاده شد و از آنجایی که ازفصاحت، بلاغت و اخلاق خوبی برخوردار بود توانست اثرگذار باشد و مدینه را برای هجرت پیامبر آماده کند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان این که اخلاق و رفتار مبلغ بر دیگران اثر دارد، اظهارداشتند: پیامبر در سال ششم هجرت مکه را فتح کردند و پس از آن ایشان عتاب بن اسید جوان را به مدیریت و فرمانداری مکه منصوب کردند، این نشان دهنده توانایی جوانان است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ادامه دادند: غرب از آغاز اسلام تا کنون دشمن بوده است، پیامبر با وجود مریض بودن اسامه بن زید را به عنوان فرمانده به همراه لشکری برای جنگ با روم فرستادند؛ مصعب نمونه یک مبلغ خوب است؛ در روز قیامت خداوند متعال بر اساس علم زیاد و جدیت در ارشاد مردم به علمای شیعه پاداش می دهد. ایشان با بیان این که تبلیغ در ایام نوروز کار تبلیغی بسیار مهم است، گفتند: طرح آرامش بهاری با امامزادگان در ارتباط است که آن ها با تاریخ اهل بیت(ع) ارتباط دارند، مبلغ باید جایگاه ولایت اهل بیت(ع) را به خوبی بشناسد و با آگاهی از اوضاع زمان و تدبیر باید بر مردم اثرگذار باشد. معظم له اضافه کردند: اسلام اجازه نمی دهد که انسان در برابر ظلم آرام بنشیند از این رو باید بر همین اساس عمل کرد، قم حرم و آشیانه اهل بیت(ع) است و 200 هزار محدث در این شهر حضور داشتند، مردم ایران از ابتدا دل سپرده ائمه طاهرین(ع) بودند و به امامزادگان احترام می گذاشتند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند: سوابق ایرانیان در ارتباط با اهل بیت(ع) باید تبیین شود، در روایات آمده است که اگر یک نفر هدایت شود از تمام آنچه که نور خورشید به آن می تابد ارزش بیشتری دارد؛ با برخورد صحیح و اخلاق خوب باید تبلیغ کرد.

معظم له گفتند: خداوند متعال پیش ازآن که از جاهلان پیمان بگیرد که یاد بگیرند از علما پیمان گرفته تا یاد بدهند، روحانیت و مبلغان وظیفه بسیار سنگین و مهمی دارند، مبلغان در مکان های گوناگون باید حضور پیدا کرده و معارف اسلام را تبیین کنند؛ امروزه راه باز است و فرهنگ اهل بیت(ع) و انقلاب باید به مردم شناسانده شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین