کد خبر: 34123485
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 فروردين 1395
خانه » حواشی » رسالت » روحانی موتورساز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

عمده ترین دلیل موفقیت یک طلبه، در وهله اول، نورانی بودن و معنوی بودن اوست؛ بخش قابل توجهی از تاثیرگذاری تبلیغ را چهره نورانی انجام می دهد نه سواد. دل مردم به نورانیت یک روحانی پی می برد، چرا که قلب انسان حجاب ندارد و حقیقت را درک می کند. روحانی باید مظهر علم و نور باشد، با مردم در...

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 

مهمترین دلیل موفقیت یک مبلغ

چند طرح تبلیغی نوشته ‌‌ام که در بیشتر تبلیغها از آن ها استفاده میکنم؛ طرح امام شناسی که در 40 موضوع کلی و چندین موضوع جزئی تقسیم بندی شده است که شناخت امام، مقامات، ارتباط امام با قرآن، خدا و مخلوقات، ولایت تکوینی، نحوه استفاده و یاری امام از جمله این مباحث است.

طرح دیگر، مبانی تفسیر قرآن است که در این طرح آثار فردی و اجتماعی و تاریخی عمل به احکام قرآن، آسیب شناسی عدم اجرای دستورات اسلامی، سیر روحی آیات، مکتب‌ های تربیتی قرآن و ... در این طرح مورد بحث قرار می‌ گیرد.

عمده‌ ترین دلیل موفقیت یک طلبه، در وهله اول، نورانی بودن و معنوی بودن اوست؛ بخش قابل توجهی از تأثیرگذاری تبلیغ را چهره نورانی انجام می‌دهد نه سواد. دل مردم به نورانیت یک روحانی پی می ‌برد، چرا که قلب انسان حجاب ندارد و حقیقت را درک می‌ کند. روحانی باید مظهر علم و نور باشد، با مردم در ارتباط باشد، به درد دل آن‌ ها گوش کند، گاهی احوالپرسی گرم ذهنیت نامناسب مردم نسبت به روحانی را از بین می‌ برد.

روحانی موتورساز

سال گذشته که برای تبلیغ در یکی از مساجد حضور پیدا می ‌کردم، بعد از پایان مراسم، دو جوان را مشاهده کردم که موتورشان پنچر شده است، عبا را کنار گذاشته و به جوانان کمک کردم، همین رفتار به چشم جوانان خوب جلوه کرد و آن ‌ها جذب رفتار یک طلبه شدند. مردم عطش معنویت دارند، آن‌ ها از ما نتیجه و خروجی عمل را می‌ خواهند. مردم می‌ خواهند راه را به آن‌ ها نشان دهیم و سرگذشت اولیاء الله را برای مردم بیان کنیم.

در دومین سال معمم شدن، درباره حضرت زهرا سلام الله علیها مطلبی را بیان کردم؛ همه منقلب شدند به گونه ‌ای که به جز دو سه نفر کودک همه مجلس گریه می ‌کردند، از برکات این منبر برای من این بود که حضرت زهرا سلام الله علیها در خواب به همسرم مژده یک دختر را به او داده بود. هفت روز مانده به ماه رمضان سال بعد، خداوند به ما یک دختر عطا کرد که اسمش را نیز «فاطمه زهرا» گذاشتیم.

بیت الله احمدی

منبع : حوزه نيوز

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین