کد خبر: 34184582
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 فروردين 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار هیات رییسه مجمع نمایندگان طلاب با مرجع عالیقدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حوزه باید انقلابی بماند/ تجربه نشان داده با غرب و آمریکا نمی توان کنار آمد

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی، ظهر امروز یکشنبه پانزدهم فروردین ماه در دیدار رییس و اعضای هیات رییسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، بر لزوم حفظ و تقویت روحیه انقلابی در حوزه های علمیه تاکید کردند.

ایشان فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم را بسیار مهم خواندند و تاکید کردند: همان گونه که معظم له تاکید فرمودند؛ حوزه باید انقلابی بماند، نظام اسلامی از این حوزه برخاسته و علت محدثه باید علت مبقیه نیز باشد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی انقلابی ماندن حوزه را نیازمند الزاماتی دانستند و در این راستا شناخت معارف انقلاب اسلامی و آسیب های متوجه آن را بسیار مهم ارزیابی و علما و فضلای حوزه را به مطالعه آثار و اندیشه های حضرت امام(ره) توصیه فرمودند.

معظم له با تاکید بر این که آنچه مد نظر رهبر معظم انقلاب است را باید در حوزه اجرایی و عملیاتی کنیم، فرمودند: در این زمینه مجمع نمایندگان با توجه به جایگاهی که دارد، باید نقش خود را ایفا کند، شما باید خودتان را بشناسانید و به گونه ای عمل کنید که دیگران به شما نگاه کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی یادآورشدند: امروز روز سکوت و خاموشی نیست؛ امروز حفظ انقلاب نیاز به حضور آگاهانه و متعهدانه در صحنه دارد؛ این انقلاب نیاز به حضور و نقش آفرینی افرادی دارد که متعهدانه و دلسوزانه در میدان باشند.

ایشان خاطرنشان کردند: حوزه باید در عرصه مسائل سیاسی حرف داشته باشد و در برابر سیاست های غیر اسلامی و غیر انقلابی به میدان بیاید و شجاعانه اعلام موضع کند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در بخش دیگری از فرمایشات خود به موضوع برجام و بهانه جویی های پسا برجام غرب و آمریکا اشاره و تصریح کردند: به رغم توافق حاصل شده در موضوع هسته ای، چند کشور از جمله آمریکا و انگلیس مسائل موشکی را بهانه کرده اند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع غرب و آمریکا را غیر قابل اطمینان و اعتماد دانستند و گفتند: تجربه نشان داده هیچ گاه نمی توان با غرب و آمریکا کنار آمد؛ چراکه خوی جنایت، تجاوز و سلطه گری با روح آنها عجین است.

ایشان مبارزه با استکبار جهانی را از اصول انقلاب اسلامی دانستند و فرمودند: هیچ گاه نباید به غرب خوش بین بود و تصور کرد می توان با آنها ارتباط حسنه و مثبت داشت. اگر ما روزی دست از اصول و انقلاب خود برداریم و تسلیم محض شان شویم، آن وقت آنها کاری به ما نخواهند داشت.

معظم له فرمودند: ما غرب را به خوبی شناخته ایم و با مستکبران در ستیز هستیم و این راه باید با قدرت ادامه پیدا کند.

ایشان ارتباط حوزویان و دانشگاهیان را امری مهم خوانده و تاکید کردند: حوزه و دانشگاه باید در کنار هم برای تعالی نظام اسلامی تلاش کنند.

ایشان از تدریس برخی اندیشه ها و کتب در دانشگاه ها که با مبانی دینی سازگاری ندارد انتقاد کرده و گفتند: دانشگاه های ما باید از فرهنگ غربی بدور باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مسؤولیت حوزه های علمیه و علما در قبال بیداری اسلامی را نیز مهم خواندند و تاکید کردند: غرب به دلیل هراس از بیداری اسلامی به روش های مختلف به دنبال انحراف این جریان بودند و متاسفانه تا حدودی نیز موفق شدند.

معظم له همچنین از موضع ضد ایرانی رییس الازهر انتقاد کردند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین