کد خبر: 34843419
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 فروردين 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » غرب هیچ گاه با ایران صادقانه رفتار نکرده است/ علما برای تحقق فرمایشات رهبری چاره اندیشی کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر شیعیان با تاکید بر این که غربی ها هیچ گاه با ایران اسلامی و ملت ایران صادقانه رفتار نکرده اند، این مساله را دلیلی برای عدم اعتماد به آنها ارزیابی کردند و راه حل مشکلات کشور را حمایت از بخش های تولیدی داخلی دانستند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به بهانه جویی های آمریکا و غربی ها در خصوص پیشرفت های موشکی ایران، این مساله را درس آموز و عبرت انگیز برشمردند و با بیان اینکه غربی ها قابل اعتماد نیستند و هیچ گاه با صداقت با ما رفتار نکرده و نخواهند کرد، گفتند: آنها از این انقلاب که موجب بیداری ملت ها و ملت ایران شده سیلی خورده و به همین دلیل با ما مخالفند.

ایشان اضافه کردند : انرژی هسته ای، حقوق بشر و امثال آن بهانه است، آنها با اسلام و اصل انقلاب مخالفند، کسی که دم از دوستی با آنها بزند با فرهنگ اهل بیت(ع) بیگانه است.آنها زیر دست های مخملین، پنجه های چدنی دارند و همه باید بدانیم آنها مترصد فرصتی برای ضربه زدن به ما هستند.

معظم له افزودند: ما هر موقع با نرمش با آنها صحبت کرده ایم، حمل بر ذلت ما کرده اند، ما باید با تکیه بر ارزش های دینی و انقلابی، مواضع خود را به صراحت بیان کنیم.البته ما به دنبال قطع ارتباط نیستیم، اما از مواضع اصولی و به حق خود کوتاه نمی آییم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در ادامه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خاطرنشان کردند: باید با رونق تولید و حمایت از بخش ها و واحدهای تولیدی داخلی، وابستگی ها را مرتفع و مشکلات کشور را حل کنیم. استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و هشدار ایشان نسبت به تضعیف حرکت و تفکر انقلابی در حوزه، اظهار داشتند: این که ایشان فرمودند حوزه باید انقلابی بماند سخن بسیار مهمی است، حوزویان باید در این زمینه فکر کنند.

مرجع عالیقدر با بیان این که علت محدثه علت مبقیه نیز هست، تصریح کردند: انقلاب اسلامی از این حوزه برخاسته است، حوزه و علما باید برای اجرایی کردن فرمایشات رهبری چاره اندیشی و راه های تحقق آن را بررسی کنند. ایشان در بخش دیگری از درس خارج خود امر به معروف و نهی از منکر را واجب کفایی دانست و گفت: بنا به احادیث وارده ترک امر به معروف و نهی از منکر موجب تسلط اشرار بر جامعه می شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی گفتند: ما که می خواهیم فرهنگ اسلامی و عزت، عظمت و استقلال خود را نشان دهیم باید زمینه ها را نیز فراهم کنیم، در امر به معروف و نهی از منکر نیز همین گونه است و باید با زمینه سازی جلوی منکرات را بگیریم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین