کد خبر: 35023478
تاریخ انتشار: پنجشنبه 19 فروردين 1395
خانه » حواشی » رسالت » تاکید بر سیره و سبک زندگی فاطمی در مسئولیت های مختلف
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، هشتمین همایش علمی کاربردی کوثر هدایت به همت اداره امور مبلغان خواهر اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و با موضوع تعالی باورها و رفتارهای زنان در فرهنگ فاطمی، صبح امروز در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد، مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این همایش تخصصی، تبلیغ و نمایش سیره و سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها در نقش‌ها و مسئولیت‌های مختلف از جمله دختر بودن، همسر بودن، مادر بودن، شهروندی و پیام رسانی را از وظایف فعالان تبلیغ دینی معرفی کرد و بر محور قرار گرفتن فرهنگ فاطمی در عرصه‌های مختلف تبلیغی تأکید کرد.

عیسی‌نژاد بیان داشت: بیان فضیلت‌های ائمه اطهار علیهم السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها مختص شیعه نیست و هیچ کسی در مورد فضیلت ایشان شک و تردیدی ندارد اما امروز مسئله‌ی دیگری مهم تر است.

وی ادامه داد: بیان فضیلت ائمه اطهار و حضرت زهرا سلام الله علیها باعث زنده شدن احساس دینداری و تعبد در مردم می‌شود اما آن‌چه که امروزه ضرورت دارد شروع نهضت سیره‌نویسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد گفت: تفکرات فمنیستی همه چیز را خراب کرده است؛ حس پدری و مادری مفهوم خود را از دست داده‌اند و این تفکرات خانواده را به مسلخ برده است.

وی ضمن ستایش فرهنگ غنی اسلامی و شیعی، طبقه‌بندی و عرضه‌ی مناسب این فرهنگ را از مسئولیت های مبلغان و فعالان تبلیغی دانست و عنوان داشت: تبلیغ دینی قدرت است و این قدرت و اهرم در اختیار ماست. باید ارزش افزوده ایجاد کرد و متناسب با نیازها، سیره‌ی ائمه را طبقه بندی و ارائه داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد در ستایش شأن و منزلت بانوی دو عالم حضرت صدیقه‌ی طاهره سلام الله علیها و نقش ایشان در تاریخ اسلام و تبیین مسیر حق اظهار داشت: اگر فداکاری ایشان نبود، این راه گم می‌شد. در یک معنا تشیع با امیرالمؤمنین رقم می‌خورد اما سنگ زیرین این آسیاب حضرت زهرا سلام الله علیها است.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی ادامه داد: حضرت زهرا سلام الله علیها معنای عشق و معنای زن را تغییر دادند. ایشان فصل اول و بهار تشیع هستند.

وی در پایان عنوان کرد: درست است که علی الظاهر مدفن ایشان پیدا نیست اما در واقع مزار اصلی او قلب شیعیان است. فاطمه سلام الله علیها ماندگار است و دلیل ماندگاری او حضور در دل‌‌های عاشقان است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین