کد خبر: 35913736
تاریخ انتشار: دوشنبه 23 فروردين 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری هـمدانی : اقتصاد مقاومتی کشور را از وابستگی نجات می دهد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را عامل نجات کشور از وابستگی و سبب رفع مشکلات دانستند و از مسوولان خواستند به گونه ای برخورد و عمل کنند که بیگانگان برای ما شرط و شروط نگذارند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر ظهر امروز در دیدار مدیر عامل و کارکنان مؤسسه مالی اعتباری کوثر گفتند: دین مبین اسلام اهمیت زیادی به نیت افراد داده است و حتی کسی که قصد انجام کار خیری را بکند اما قادر به انجام آن نشود، ثوابش را خواهد برد. معظم له خاطرنشان کردند: برخی کارها ممکن است باعث شود که یک جامعه دچار عذاب شود همان طور که در زمان حضرت صالح(ع) یک نفر شتری که از کوه بیرون آمده بود را ذبح کرد، اما بر همه افراد آن جامعه عذاب نازل شد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: قصد و نیت در جنبه منفی عذاب را به دنبال دارد و نیت ثواب نیز با پاداش همراه خواهد بود؛ اقدام متصدیان مؤسسه مالی اعتباری کوثر نیز با توجه نیت خوبشان اثرگذار و بسیار مفید است؛ چرا که ثواب قرض دادن به نیازمند، هجده برابر ثواب صدقه است. ایشان در بخش دیگری از سخنانشان گفتند: امام علی(ع) سخنان اختصار سه کلمه ای دارند که دارای حکمت های فراوانی است؛ ایشان می فرمایند که هر کس در زیر زبان خود پنهان است؛ پس در صحبت باید سعی کنیم سنجیده سخن بگوییم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ادامه دادند: امیرالمؤمنین(ع) همچنین می فرمایند که هر کس قدر موقعیت خود را بداند تا هلاک نشود؛ قیمت هر کس به اندازه درک و فرهنگ اوست؛ رعایت کردن سخنان ارزشمند امیرمؤمنان(ع)، شخصیت انسان را می سازد. مرجه عالی قدر شیعیان به سخنان اختصار امام علی(ع) در وصف خداوند متعال اشاره کردند و اظهار داشتند: ایشان در مناجات با خدا می فرمایند که خدایا این افتخار برای من کافی است که تو پروردگار من باشی و این عزت برای من کافی است که بنده تو باشم؛ خدایا تو آنجا هستی که من دوست دارم و تو هم مرا آنجا قرار بده که تو دوست داری.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند : به هر کس احسان کنید نسبت به شما تواضع پیدا می کند و شما نسبت به وی برتری پیدا می کنید؛ همیشه به دیگران کمک کنید تا مورد احترام قرار گیرید. مرجع عالیقدر گفتند: احتیاج، انسان را اسیر و وابسته می کند؛ مسؤولان کشور و ملت ایران باید سعی کنند که اقتصاد مقاومتی را رعایت کنند تا به کسی محتاج نشویم، برای ما شرط و شروط نگذارند و در دست آنها اسیر نباشیم؛ باید در فرهنگ و سیاست مستغنی باشیم تا محتاج مستکبران دنیا نشویم. معظم له تاکید کردند : یکی از مسائل بزرگ جامعه اسلامی با بانک ها این است که در اسلام پول گرفتن برای تأخیر ادای قرض، حرام است و متأسفانه این مشکل در بانک ها معمول است؛ در حالی که نباید چنین باشد و بارها گفته ایم که دیر کرد نوعی ربا بوده و حرام است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند: انتظار ظهور به این معنا است که مسلمانان استکبار را بشناسند و با آن ها به مقابله بپردازند؛ امروز نیز در جمهوری اسلامی ایران، نظامی به وجود آمده است که استکبار ستیز و ظلم ستیز است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین