کد خبر: 3618761
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » گیلان در سرانه مطالعه روزنامه، رتبه نخست کشوری را دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت: گیلان در سرانه مطالعه با 46 دقیقه مطالعه در شبانه روز ، رتبه اول کشوری را دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

 ˈعلی اسماعیل پورˈ  در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت افزود: گیلان سبقه و ریشه ای عمیق در مطبوعات دارد و با سابقه و قدمت 110 ساله جزو استان های برتر کشور به لحاظ کمیت نشریات است.

وی با اشاره به 105 نشریه فعال و نیمه فعال در گیلان خاطر نشان کرد : این استان در عرصه مطبوعات از 9 روزنامه فعال برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به فرهنگ بالای مردم این استان اشاره و یادآور شد: از 24 ساعت وقت گیلانی ها ، هفت ساعت صرف مسایل فرهنگی می شود.

وی با بیان این که این جشنواره سال گذشته به صورت استانی و امسال منطقه ای برگزار شده ، اظهار امیدواری کرد تا اولین جشنواره کشوری مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر سال آینده به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این مراسم با بیان نقش مهم رسانه ها در جامعه گفت : رسانه ها در ارتقاء فرهنگ عمومی نقش موثری داشته و از ابزارهای تاثیرگذار در دنیای امروز است

ˈمحمد احمدی پور ˈ با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای در کارها خاطرنشان کرد: رعایت اخلاق حرفه ای کمک کننده جامعه است و بسیاری از مشکلات موجود از این طریق مرتفع می شود و اصحاب فرهنگ و مطبوعات بایستی خودشان اخلاق حرفه ای را رعایت و در ترویج آن در جامعه اقدام کنند.

اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری فجر ویژه استان های گیلان ، گلستان ، اردبیل ، زنجان ، قزوین و مازندران روز دوشنبه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره در بخش مطبوعات محلی صاحبان آثار برتر در بخش سرمقاله، مقاله، گزارش، یادداشت، مصاحبه، شعر، داستان کوتاه، خاطره و عکس معرفی و تجلیل شدند.

برگزیدگان در بخش ˈخبرگزاری ها و پایگاه های خبریˈ نیز در بخش های مصاحبه، مقاله، گزارش، یادداشت خبر و عکس تقدیر شدند.

ˈشادی خورشیدی سدهیˈ خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گیلان با ارایه گزارش خبری ˈگیلانی ها استوارتر از همیشه آمدندˈ به مناسبت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران موفق به کسب عنوان اول در بخش مصاحبه و دریافت تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی شد. //37

منبع: ایرنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین