کد خبر: 3618767
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » رئیس جمهوری خواستار حفظ بافت سنتی یزد شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ دکتر حسن روحانی در دیدار با مجمع نمایندگان استان یزد، این استان را از مراکز مهم گردشگری کشور توصیف کرد و با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرهای استان یزد، خواستار حفظ بافت سنتی و ساخت مراکز گردشگری و اقامتی استان شد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

رئیس جمهور در دیدار با مجمع نمایندگان استان یزد، این استان را از مراکز مهم گردشگری کشور توصیف کرد و با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرهای استان یزد، خواستار حفظ بافت سنتی و ساخت مراکز گردشگری و اقامتی استان شد.
حسن روحانی امروز در دیدار با مجمع نمایندگان استان یزد گفت : مردم ایران برای حفظ آرمانهایشان در برابر فشارها ایستادگی کرده اند و می کنند ما وظیفه داریم با برنامه ریزی و تدبیر، زمینه های لازم برای کاهش مشکلات داخلی و خارجی و توسعه کشور را فراهم آوریم.
وی با تاکید بر اینکه باید همه قوا و مسولین برای حل و فصل مشکلات مردم با یکدیگر همکاری کنند، افزود : امروز وظیفه همه ماست که فشارهای ظالمانه ناشی از تحریم های ناروا علیه ملت را مرتفع کنیم تا شاهد آینده ای بهتر برای کشور باشیم.
روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان یزد ، اظهار داشت: این استان می تواند به قطب سلامت و علمی کشور تبدیل شود و مردم یزد به خوبی قابلیت ساماندهی مشکلات و جذب سرمایه گذاری برای توسعه استان را دارند.
ایشان کم آبی و محدودیت منابع آب شیرین را یکی از بزرگترین معضلات کشور بویژه در استان یزد دانست و با بیان راهکارهای مطرح برای مواجهه با بحران کم آبی ، بر استفاده و بهره وری درست از منابع آبی کشور بویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد.
منبع:خبرگزاری میراث فرهنگی
//14
رییس جمهور مشارکت بخش خصوصی برای اتمام طرح های نیمه تمام و نیز تامین آب شرب مورد نیاز صنایع ، کشاورزی و آشامیدنی مردم را ضروری خواند و از حمایت همه جانبه دولت برای حفظ محیط زیست و مبارزه با پدیده بیابان زایی و ریزگردها خبر داد.

او یزد را از مراکز مهم گردشگری کشور توصیف کرد و با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرهای استان یزد، خواستار حفظ بافت سنتی و احداث مراکز گردشگری و اقامتی این استان شد.

پیش از سخنان رییس جمهوری نمایندگان استان یزد با بیان برخی از مهمترین مشکلات شهرهای این استان از جمله ، محدودیت منابع آب، تشدید پدیده ریزگردها، افزایش مهاجرت، شهرنشینی، حضور پناهندگان افغان، دو رقمی شدن نرخ بیکاری و کاغذ بازی اداری، راهکارهای خود را برای حل این مشکلات ارائه کردند.

نمایندگان استان یزد با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی و وجود توانمندی در جذب سرمایه گذاری، خواستار برنامه ریزی دولت برای تامین بودجه استان، اتمام طرح های نیمه تمام و ایجاد صنایع مادر و جانبی نظیر طرح های مرتبط با انرژی خورشیدی شدند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین