کد خبر: 3618774
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » افزایش قابلیت دوربین های کنترلی در محور تهران - مشهد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ رییس پلیس راه استان سمنان از افزایش قابلیت های دوربین های کنترل سرعت در محور تهران - مشهد در این استان خبر داد و گفت: این دوربین ها سرعت لحظه ای و میانگین سرعت را محاسبه می کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

سرهنگ ˈعلیرضا رضوی خبیرˈ افزود: در 35 نقطه از این محور در محدوده استان سمنان، این دوربین ها نصب شده و بر تردد و سرعت خودروها نظارت دارند.

وی با بیان اینکه پلیس راه در ایام نوروز با هدف برخورد با متخلفان به ویژه رانندگانی که سرعت مجاز را رعایت نکنند از این دوربین ها استفاده می کند، خاطرنشان کرد: دوربین های مذکور علاوه بر ثبت سرعت لحظه ای، سرعت میانگین خودروها را برای کنترل سرعت مجاز بین دوربین ها را نیز محاسبه کرده و گشت های پلیس راه با متخلفان برخورد می کنند.

وی به وجود 570 کیلومتر از محور تهران - مشهد در استان سمنان اشاره کرد و اظهار داشت: برای برقراری امنیت ترافیکی در ایام نوروز، گشت های ثابت و سیار پلیس راه و نیز پاسگاه های مستقر در مسیر بر کنترل عبور و مرور خودروها نظارت کامل دارند.

سرهنگ خبیر  خاطرنشان کرد: افزایش سرعت و تخطی از سرعت مجاز، افزایش حوادث را به دنبال داد و رانندگان باید برای پرهیز از حوادث ضمن خودداری از شتاب و عجله، سرعت مجاز را نیز رعایت کنند.

رضوی خبیر کویری و یکنواخت بودن راه های استان سمنان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: رانندگی ممتد و بدون توقف در اینگونه راه ها موجب خستگی و خواب آلودگی شده و حوادث رانندگی از جمله واژگونی خودرو را به همراه دارد.

وی انجام تست اعتیاد و کنترل نامحسوس خودروهای عمومی را از دیگر طرح های پلیس راه درایام نوروز بیان کرد.

محورهای استان سمنان به دلیل واقع شدن در مسیر مشهد مقدس، در ایام تعطیلات نوروز همواره از ترافیک سنگینی برخوردار است. //37

منبع: ایرنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین