کد خبر: 3618781
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » درختان نباید هیزم آتش چهارشنبه سوری باشند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد در شب چهارشنبه سوری شاخه های تر درختان را شکسته و آتش می زنند از آنها خواست تا از این کار خودداری کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

 اسماعیل کهرم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در شب چهارشنبه سوری برخی افراد اقدام به شکستن شاخه درختان و آتش زدن آن می کنند در حالی که باید توجه داشته باشیم شادی نباید به قیمت از نابود کردن محیط زیست تمام شود.

وی اظهار داشت: حدود 20 سال گذشته بوته ها را از اطراف شهر تهران جمع آوری و برای فروش به شهر تهران می آوردند که این هم کاری غیر محیط زیستی بود زیرا موجب فرسایش خاک می شد، البته اکنون دیگر خبری از آن بوته ها نیست و همه از بین رفته اند.

کهرم با بیان اینکه بهتر است برای آتش زدن و پریدن از روی آن از مقوا استفاده شود، گفت: روزانه هفت هزار تن زباله در تهران تولید می شود که 10 درصد آن یعنی 700 تن مقوا ، جعبه میوه و تخته است که شهروندان می توانند از آنها برای سوزاندن در چهارشنبه سوری استفاده کنند.

وی با ابراز تاسف از انجام برخی کارهای خطرناک در مراسم چهارشنبه سوری اظهار داشت: این جشن یک سنت دو هزار ساله است که تمام مراحل آن بر اساس فلسفه ای انجام می شد اما اکنون اشیایی مانند ترقه، فشفشه و نارنجک جای خود را به آن مراسم زیبا داده است.

مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: متاسفانه در این شب تهران بوی باروت می گیرد و تعداد زیادی از افراد مستقیم و غیر مستقیم آسیب می بینند در حالی که زیبایی برگزاری این گونه جشن ها به سنتی و قدیمی بودن آنها است.

//19
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین