کد خبر: 3618782
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » دولت گام های موثری برای تحقق وعده های خود برداشته است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استاندار خراسان شمالی

شبکه ایران/ استاندار خراسان شمالی گفت: دولت یازدهم گام های موثری برای تحقق وعده های خود به مردم برداشته است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

 ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در راه انتخاب شدن وعده هایی را به مردم داد که امید است بتواند به تمام وعده های خود عمل کند.

وی ارایه به موقع لایحه بودجه 93 به مجلس و نیز اصلاحیه بودجه سال جاری را که به اذعان نمایندگان و کارشناسان اقتصادی، عقلانی ترین و واقع بینانه ترین بودجه در سالیان اخیر بود را از جمله اقدامات مثبت دولت یازدهم برشمرد.

استاندار خراسان شمالی از تحقق حماسه سیاسی مد نظر رهبر معظم انقلاب و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید از سوی مردم به عنوان مهمترین رخداد سال 92 کشور یاد کرد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی به رهنمودهای رهبر انقلاب پیرامون اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی راهکار مناسبی برای رفع مشکلات اقتصادی و رسیدن به خودکفایی کشور است که در قالب برنامه دولت تدبیر و امید اجرایی می شود.

پرویزی افزود: دولت یازدهم بزودی آییننامه اجرایی برنامه اقتصاد مقاومتی را به استان های ابلاغ خواهد کرد و دستگاه های اجرایی نیز باید براساس این آییننامه ها کار خود را انجام دهند.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی شعار نیست و نباید صرفا به برگزاری همایش و سمینار خلاصه شود، بلکه باید راهکار عملی و اجرایی تحقق این برنامه در کشور فراهم شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: برنامه اقتصاد مقاومتی مختص جمهوری اسلامی نبوده و اکثر کشورهای آسیایی و اروپایی و حتی آمریکا مشکلات اقتصادی چند سال قبل خود را در قالب چنین برنامه ای حل کردند.

وی حمایت از تولید داخلی و تحقق خودکفایی را مهمترین مزیت اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: واردات بی رویه محصولات کشاورزی و سایر کالاها از خارج کشور در سال های اخیر موجب شده بود تا بخش تولید و کشاورزی تا حدودی رو به نابودی برود.

استاندار خراسان شمالی افزود: واردات بی رویه کالا از خارج کشور به گونه ای بود که در بخش شکر این واردات از 480 هزار تن سال 84 به سه میلیون تن در سال قبل رسیده بود و این کار نیز از سوی باندهای قدرت و سرمایه انجام شده بود.

پرویزی اظهار کرد: برنامه اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب برای حمایت از تولیدات داخلی با نگاه صادرات به خارج بود که رونق اقتصاد و معیشت مردم را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه بجنورد نیز در این نشست گفت: اقتصاد مقاومتی ارایه شده از سوی رهبر معظم انقلاب به معنای ریاضت اقتصادی نبوده و در راستای رونق تولید و معیشت مردم تدوین شده است.

حجت الاسلام ˈابوالقاسم یعقوبیˈ اظهار کرد: دشمنان نظام، جنگ اقتصادی را با کشور ما آغاز کرده اند و راهکار قائق آمدن بر این جنگ تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی و رسیدن به خودکفایی است.

وی اضافه کرد: اگرچه اقتصاد مقاومتی با نگاه درون زا تعریف شده ولی اجرای طرح ها برای تحقق این برنامه باید با نگاه صدور به خارج کشور باشد. //37

منبع: ایرنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین