کد خبر: 3618784
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » دیپلماسی موفق دولت یازدهم به دانشجویان آموزش داده شود / عده ای به دنبال سیاه نمایی و سنگ اندازی در مسیر حرکت دولت جدید هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده رباط کریم در گفت وگو با شبکه ایران:

شبکه ایران/یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران برنده مذاکرات هسته ای است، گفت: تیم مذاکره کننده با مدیریت دکتر ظریف با شهامت تمام در برابر شش قدرت بزرگ وارد مذاکره بسیار سخت ونفس گیر شد که خوشبختانه تاکنون با درایت و تدبیر توانسته از پس آنان برآید.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

ابراهیم نکو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار امور مجلس شبکه ایران با بیان این مطلب که استراتژی دولت جدید‌ معقول و پسندیده است،‌خاطر نشان کرد: باید دیپلماسی موفق دولت یازدهم برای دانشجویان روابط بین الملل و علوم سیاسی آموزش داده شود.
وی مذاکرات هسته ای با 1+5 را موفق ترین عملکرد دستگاه سیاست خارجی کشور دانست و افزود: متاسفانه عده ای به دلیل عقده های شخصی و گروهی موفقیت های دولت یازدهم به ویژه تیم مذاکره کننده را نادیده گرفته و به تضعیف و تخریب روی می آورند.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس اظها رداشت:تیم هسته ای ایران تاکنون به خوبی از منافع ملت ایران دفاع کرده و توانسته خواسته ها و مطالبات نظام را در بحث هسته ای به کرسی بنشاند.
وی با اشاره به اینکه تیم هسته ای کشورمان به دنیا ثابت کرده است که ترسی از مذاکرات ندارد، اظهار داشت : این تیم با عملکرد دقیق و معقول خود هرگونه بهانه جویی را از دست 1+5 گرفت.
این نماینده مجلس تلاش کشورهای مختلف برای برقراری ارتباط با ایران را از دیگر امتیازات دستگاه دیپلماسی دولت دکتر روحانی دانست و افزود: تمامی این موفقیت ها از پای میز مذاکره نصیب ایران شده است.
وی در ادامه گفت: به دلیل اقدام های مناسب تیم هسته ای نه تنها از روند مذاکرات نگرانی نداریم، بلکه به آینده و نتیجه بخش بودن مذاکرات بسیار خوشبین هستیم.
نکو به طیف مخالفان دولت یازهم اشاره کرد و با بیان اینکه خارج نشینان و دنباله روهای آنان همواره تلاش دارند هر موفقیتی را نوعی امتیاز دادن تلقی کنند، افزود: برخی نیز به دلیل شکست در انتخابات ریاست جمهوری،‌ علیه دولت سیاه نمایی کرده و در مسیر کار آن سنگ اندازی می کنند.
وی اضافه کرد:این عده همواره تلاش می کنند تا از هر راه ممکن دولت را به شکست کشانده و در مسیر کار دولت انحراف ایجاد کنند.
نماینده یادشده با بیان این مطلب که عده ای نیز از طریق طرح سوال به دنبال شفاف سازی مسایل هستند، افزود: مخالفت هایی که با اغراض و اهداف سیاسی و جناحی صورت می گیرد بیش از آنکه به دولت لطمه و آسیب بزند،‌نظام را با مشکل مواجه می کند.
وی در خاتمه خطاب به مخالفان سیاسی دولت توصیه کرد: قاعده بازی را بپذیرید و در واکنش ها و موضع گیری های خود دقت کنید تا اظهار نظرها و اقدام هایتان  اثرات منفی در بازندگی روند مثبت مذاکرات نداشته باشد.//23
 


 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین