کد خبر: 3618795
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » گزارش سایت فیلا از فینال جام جهانی کشتی آزاد/ هیچ کشوری نمایشی بهتر از ایران نداشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ سایت رسمی فدراسیون جهانی کشتی در گزارشی به قهرمانی ایران در رقابت های جام جهانی پرداخت.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

به گزارش شبکه ایران به نقل از سایت رسمی فدراسیون جهانی کشتی، پس از پیروزی تیم ملی کشتی آزاد ایران مقابل روسیه و سومین قهرمانی متوالی این تیم در رقابت‌های جام‌جهانی آوازها و شعارها در شب دوم در سالن لس‌آنجلس طنین‌انداز شد و پرچم‌ها به اهتزاز در آمد.
حضور تماشاگران ایرانی در سالن طوری بود که گویا مسابقات در تهران برگزار می‌شود. بیش از 3500 هوادار برای حمایت از تیم‌ها از سراسر دنیا حضور یافتند اما هیچ کشوری نمایشی بهتر از ایران نداشت و مسابقات با قهرمانی ایران و پیروزی 6 بر دو مقابل روسیه پایان یافت.
مسعود اسماعیل‌پور، کشتی‌گیر وزن 61 کیلوگرم ایران گفت: واقعا انتظار این همه تماشاگر ایرانی را در سالن نداشتم. مثل این بود که در ایران مسابقه می‌دادیم. ان شاء الله دوباره برمی‌گردیم. دوست داریم با آمریکایی‌ها رو در رو شویم و با آنها رقابت کنیم.
شب گذشته با بهترین مسابقه رقابت‌ها بین ویکتور لبدف، دارای دو قهرمانی در وزن 55 کیلوگرم و حسن رحیمی دارنده عنوان قهرمانی جهان شروع شد. لبدف در حالی که 15 ثانیه تا پایان مسابقه باقی مانده بود، با نتیجه سه بر دو عقب بود که با فن دو خم بر روی وی نتیجه را چهار بر سه به سود خود به پایان رساند.
هرچند شکست ایران در وزن 57 کیلوگرم کمی از انرژی تماشاگران را گرفت اما مسعود اسماعیل‌پور در وزن 60 کیلوگرم توانست الکساندر بوگوموئف را با نتیجه 12 بر 6 شکست دهد تا بازی به تساوی یک بر یک برسد.
مسابقه وزن 66 کیلوگرم نیز با پیروزی سید احمد محمدی به سود ایران به پایان رسید تا ایران دو بر یک پیش افتد. در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی توانست حریف روس خود را با نتیجه 9 بر صفر شکست دهد تا نتیجه سه بر یک به سود ایران شود.
اکبری که شب قبل مقابل جوردن باروس آمریکایی شکست خورده بود، شکست سختی مقابل اخمد گادژیماگومدوف خورد و با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد. در وزن 85 کیلوگرم احسان لشگری و آنزو اوریشف روسی با یکدیگر رو در رو شدند. لشگری دارنده دو مدال جهانی با نتیجه دو بر یک پیروز شد تا نتیجه چهار بر دو به سود ایران شود.
رضا یزدانی، دارنده دو عنوان قهرمانی جهان و کاپیتان تیم با پیروزی مقابل یوری بلونوسکی، مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد و با نتیجه 12 بر دو به پیروزی رسید. یزدانی پس از این مسابقه دچار ناراحتی و توسط کادر پزشکی مداوا شد.
یزدانی در این باره گفت: احساس تنگی نفس کردم و کادر پزشکی قلب و ریه مرا معاینه کرد. حدود دوسال است که کمی مشکلات تنفسی دارم. وقتی سرما می‌خورم، تشدید می‌شود. دو هفته پیش سرما خورده بودم و هنوز کاملا خوب نشده‌ام.
در آخرین بازی این مسابقه آنزور خزیرف در وزن 125 کیلوگرم و کمیل قاسمی 6 دقیقه رقابت کردند و قاسمی با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید.//24
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین