کد خبر: 3618804
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » دیگه چه خبر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ اظهارات ظریف درباره رضا ضراب، تعهد زنجانی برای پرداخت بدهی ها در سال 93،تبریک «آلن ایر» به مناسبت پیروزی تیم ملی کشتی ایران، ناکامی منافقین در ایجاد بلوا،

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

اظهارات ظریف درباره رضا ضراب
خبر اول این که محمد جواد ظریف شایعات مربوط به ارتباط داشتن پرونده رضا ضراب با مسائل مرتبط با تحریم ایران را رد کرد. وزیر امور خارجه درحاشیه سفر به ترکیه و در گفت و گو با خبرگزاری «سی.ان.ان ترک»، گفت: موضوع رضا ضراب هیچ ارتباطی با ایران ندارد.
ظریف تاکید کرد: در روابط و مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه هیچ موردی خلاف قوانین بین المللی وجود ندارد.
وی در بخشی از این گفت وگو گفت که تجارت طلامیان ایران و ترکیه کاملاً منطبق بر قوانین بین المللی بوده و هیچ نکته مبهم و شبهه ای در این باره وجود ندارد.
ظریف همچنین درباره رضا ضراب شهروند ترک ایرانی الاصل و از متهمان اصلی عملیات بزرگ مبارزه علیه پولشویی و رشوه در 17 دسامبر ترکیه، گفت: ضراب با هیچ یک از موسسات رسمی یا با شخص حقوقی در ایران ارتباط ندارد. این تنها یک اتفاق رخ داده در ترکیه است. بازجویی بابک زنجانی هم هیچ ارتباطی با بازجویی های انجام شده در ترکیه درباره این عملیات ندارد.
تعهد زنجانی برای پرداخت بدهی ها در سال 93
خبر دیگر این که یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از جلسه این کمیسیون با دستگاه قضا برای بررسی نحوه وصول بدهی های بابک زنجانی در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش ایسنا، سیدحسین دهدشتی با بیان این که پیش از این نیز اعضای کمیسیون انرژی مجلس با مسئولان دستگاه قضایی نشست های غیررسمی درباره بدهی های بابک زنجانی داشتند، افزود: ما در آینده با آقای جعفری دولت آبادی، دادستان تهران که مسئولیت پرونده بابک زنجانی را برعهده دارد دیدار و گفت وگو خواهیم کرد. وی با اشاره به اقدام های انجام شده برای شناسایی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی در داخل و خارج از کشور، گفت: «بابک زنجانی با چک هایی که داده، متعهد شده اوایل سال آینده بدهی های خود را پرداخت کند اما در غیراین صورت اموال او مصادره خواهد شد.»
تبریک «آلن ایر» به مناسبت پیروزی تیم ملی کشتی ایران
شنیدیم که «آلن ایر» سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه امریکا که تیم ملی کشتی کشور ش در مقابل تیم ملی کشتی ایران ناچار به پذیرش شکست شد، با انتشار پیامی در صفحه فیس بوک اش پیروزی تیم ملی کشتی ایران در مقابل امریکا را در رقابت های جام جهانی 2014 تبریک گفت و نوشت: «تبریک عرض می کنم به تیم کشتی آزاد ایران به خاطر این پیروزی!»
ناکامی منافقین در ایجاد بلوا
دست آخر این که عوامل منافقین که از شرکت انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیست و پنجمین اجلاس حقوق بشر به شدت عصبانی بودند، در اختلال برای فعالیت های این انجمن در اجلاس ناکام ماندند. به گزارش ایرنا، عوامل این گروهک تروریستی که حدود 10 نفر بودند، سعی داشتند اجازه ندهند نمایندگان انجمن دفاع از قربانیان تروریسم صدای قربانیان ترور را که بیش از 12 هزار نفر از آن ها را قربانیان همین فرقه تروریستی تشکیل می دهند، به گوش شرکت کنندگان در اجلاس برسانند.
با این حال، نمایندگان انجمن در دیدار و گفت و گو با گزارشگران ویژه سازمان ملل، رئیس و معاونان اجلاس، نهادهای مدنی حاضر در اجلاس و حضور در نشست های جنبی حقوق بشری در ژنو، گزارشی مبسوط از مظلومیت قربانیان ترور و خانواده های آن ها و محکومیت تروریسم و رفتار ددمنشانه گروه های تروریستی از جمله گروه تروریستی منافقین را با اسناد و مدارک تروریستی این گروه ها ارائه کردند.//34

 

منبع: روزنامه ایران

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین