کد خبر: 3618824
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » تیم هسته ای اجماع جهانی علیه ایران را شکست / دستگاه دیپلماسی در دولت احمدی نژاد با دنیا در تقابل بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده مجلس در گفت وگو با شبکه ایران:

شبکه ایران/ نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی مهمترین دستاورد مذاکرات هسته ای را اثبات صداقت ایران دانست و گفت: تیم هسته ای کشورمان با تدبیر و درایت مانع از سوء استفاده و به ثمر رسیدن تلاش های لابی صهیونیستی برای ایجاد مانع در روند مذاکرات شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

حسین گروسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار امور مجلس شبکه ایران با بیان اینکه "نخستین گام تیم مذاکره کننده هسته ای ایرانشکستن اجماع جهانی شکل گرفته از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه تهران بود"، خاطر نشان کرد: تیم هسته ای در مذاکرات نفس گیر و بسیار سخت با 1+5 موفق عمل کرده است.
وی با تاکید بر اینکه آینده مذاکرات به نفع ایران خواهد بود، تصریح کرد: اجراشدن یا نشدن توافقنامه ژنو به ضرر غرب و آمریکا و در مقابل به نفع ما خواهد بود، چرا که ایران با عقلانیت لازم در مذاکرات شرکت کرده و به دنیا حسن نیت خود را در تلاش برای استفاده صلح آمیز هسته ای نشان داده است.
این نماینده مجلس با بیان این مطلب که تیم هسته ای و در راس آن دکتر ظریف تاکنون دفاع خوب و قابل تقدیری از منافع کشورمان داشته اند، افزود: ایران با پیگیری های مستمر و حضور در پای میز مذاکرات به جهان ثابت کرد که به دنبال استفاده صلح آمیز از فناوری های هسته ای خود در عرصه های مختلف پزشکی، کشاورزی و...است.
وی با اشاره به اینکه سناریو و تلاش های 1 +5 برای به زانو در آوردن ملت ایران از طریق تهدید و تحریم نتیجه نداد، اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم  به دور از هرگونه تنش و تقابل با دنیا در فضایی تفاهمی و هماره با تعامل موضوع هسته ای را دنبال می کند، بنابراین چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه نرسد، در هر صورت برد با ما خواهد بود.
گروسی در پایان گفت:دستگاه دیپلماسی در دولت احمدی نژاد در تقابل همیشگی با دنیا عمل می کرد و این در حالی است که امروز با وجود آنکه از برنامه و فناوری هسته ای خود دست نکشیده ایم،بلکه ضمن اثبات حقانیت ملت ایران، مانع اجرای نقشه آمریکا و رژیم صهیونیستی در شکل گیری اجماع جهانی علیه کشورمان شده ایم که افتخاری برای وزارت خارجه و تیم هسته ای کشورمان بشمار می آید.//23

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین