کد خبر: 3618834
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » زندگی 25 ساله قاتل فراری با چهره و نام جعلی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران / یک زندانی فراری در امریکا پس از 25 سال زندگی آرام و بی دردسر با هویت جعلی سرانجام با زیرکی افسر سابق پرونده به دام افتاد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

 یک زندانی فراری در امریکا پس از 25 سال زندگی آرام و بی‌دردسر با هویت جعلی سرانجام با زیرکی افسر سابق پرونده به دام افتاد.
«جیمز روبرت جونز» در 23 سالگی به اتهام قتل یک سرباز 18 ساله بدون قرار وثیقه به زندان «کانزاس‌سیتی» افتاد اما توانست با طرح نقشه‌ای زمینه فرارش را فراهم کند و از زندان خارج شود.جونز که ظاهراً در مدت حبس همه برنامه‌ریزی‌ها را انجام داده بود پس از فرار به فلوریدا رفت و در آنجا با کارت شناسایی جعلی و نامی دیگر زندگی تازه‌ای را شروع کرد. او یکی از 15 نفر فهرست فراری‌های تحت تعقیب ارتش امریکا بود اما به‌رغم تلاش فراوان نظامیان کوچک‌ترین ردی از او پیدا نشد.جونز با هویت جعلی‌ در محل جدید زندگی‌اش کار تازه‌ای شروع کرد و پس از ازدواج صاحب دو فرزند شد. در طول بیست و چند سال زندگی پنهانی در فلوریدا حتی هیچ نکته مشکوکی او را به گذشته‌اش مربوط نمی‌کرد و همه رفتارهایش کاملاً به دور از خشونت بود و بدون حاشیه خاصی زندگی‌اش را می‌گذراند.این شرایط متفاوت تا 49 سالگی برای جونز ادامه داشت اما سفر ناگهانی افسر سابق پرونده او به فلوریدا همه چیز را دگرگون کرد.این افسر که همچنان به‌دلیل ناتمام ماندن پرونده در دست بررسی‌اش چهره قاتل فراری را به‌یاد داشت با دیدن صورت جونز ناگهان جرقه‌ای در ذهنش روشن شد و در مشورت با همکارانش زمینه انگشت‌نگاری از او را فراهم کرد. حدس این افسر درست بود و این مرد آرام و بی‌حاشیه در واقع همان قاتل مخوف فراری بود اما آنقدر در هویت جدیدش غرق شده بود که حتی به‌نام سابقش هم واکنش نشان نمی‌داد.با اثبات فرضیه افسر تحقیق پرونده، جونز 49 ساله پس از سال‌ها فرار بار دیگر به زندان افتاد و اکنون‌در انتظار رأی تازه دادگاه است.همسر جونز مدعی بود هرگز از هویت و سابقه قبلی او خبر نداشته و در این سال‌ها نیز هیچ نکته مشکوکی از شوهرش ندیده است // 28

 منبع  : ایران

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین