کد خبر: 3618838
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » امسال 13 زلزله در خراسان جنوبی بوقوع پیوست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه ایران/ از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، 13 زلزله به قدرت 3 تا پنج ریشتر در استان خراسان جنوبی به وقوع پیوسته است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

اخبار منتشر شده در سالجاری نشان می دهد که به جز ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر و آذر شبکه لرزه نگاری بیرجند وابسته به مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران وقوع این زلزله ها را در سربیشه، آرین شهر، خوسف، طبس، گزیک، نهبندان، حاجی آباد، سرایان و نیم بلوک ثبت کرده است.

نخستین زمین لرزه سال 1392 عصر روز اول فروردین به بزرگی 4.7 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین در 46 کیلومتری سربیشه و آخرین آن به بزرگی چهار ریشتر ساعت 20 روز بیست و ششم بهمن ماه در نهبندان به وقوع پیوست.

در این میان خوسف در سه نوبت و سربیشه و نهبندان هر کدام با دو نوبت بیشتر از سایر شهرستان های خراسان جنوبی در سالجاری بر اثر این پدیده لرزیدند.

بزرگترین زلزله سالجاری با پنج ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین مهر ماه در خوسف و ضعیف ترین آنها با 3.5 ریشتر در آرین شهر و حاجی آباد روی داد.

بیشترین تعداد زلزله های امسال خراسان جنوبی در مهرماه به وقوع پیوست بطوری که یک بار در نهبندان، دو بار در خوسف و یک بار هم در حاجی آباد ثبت شد و همچنین دو زلزله در فروردین، دو زلزله در بهمن، یک زلزله در شهریور، یک زلزله در آبان و یک زلزله نیز در دی ماه روی داد.

زلزله، طوفان و بادهای ویرانگر از جمله مهم ترین خطرات و بلایای خراسان جنوبی عنوان و از این استان به عنوان مجموعه ای از حوادث غیر مترقبه نام برده شده است.//37

منبع: ایرنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین