کد خبر: 3618844
تاریخ انتشار: سه شنبه 27 اسفند 1392
خانه » سایت های خبری » شبکه ایران » تحقق رشد 6درصدی و ایجاد سالانه یک میلیون شغل تلاش همه جانبه می طلبد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
وزیر کار:

شبکه ایران / وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقوله اشتغال و بیکاری از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن بپردازیم، هرچند رسیدن به نرخ رشد اقتصادی 6 درصد و ایجاد سالی یک میلیون فرصت شغلی کار بسیار بزرگی است که نیازمند تلاش همه جانبه است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبکه ایران:

 علی ربیعی در دیدار با کارکنان ستادی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،با اشاره به اینکه برای ارتقا جایگاه آموزش مهارتی نیازمند ادبیات جدید هستیم، گفت: ظرفیت های غنی علمی و مهارتی و منابع توانمند انسانی شاغل در این سازمان نقطه اتکایی در عملیاتی کردن برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش های مهارتی است.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای از جمله دستگاههایی است که در تحقق برنامه های دولت نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند.

وی لزوم تحول در سازمان را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: اگر در جایی که کار می کنید نتوانید تحول ایجاد و درست کار نمایید، بدانید به خانواده خودمان آسیب رسانده ایم و نتیجه کم کاریمان به خودمان برمی گردد.

وی افزود: همه ما باید به عنوان اعضای یک خانواده حس امنیت و آرامش و رشد وشکوفایی بیشتری داشته باشیم.

ربیعی تصریح کرد: برای خروج از مرحله رکود باید بر منابع داخلی و نبوغ و مهارت های افراد تکیه کنیم، تحول بسیار زیادی در خودمان ایجاد و بیش از پیش فعالیت کنیم.

ربیعی به موضوع مهارت و تجربه پرداخت و گفت: من به مدرک احترام می گذارم اما برای تجربه و مهارت ارزش بیشتری قایل هستم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان آموزش فنی و حرفه ای، افزود: در مرحله ای که کشور وارد دوره جدید برنامه دولت که خروج از رکود است، می شود، سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید جایگاه خود را در کشور ارتقا داده و آن را تثبیت نماید.

ربیعی تغییر در شیوه های آموزش را مهم ارزیابی کرد و افزود: شیوه ها و روش های آموزشی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید به سمت نوآوری حرکت کند زیرا توجه به عرضه و تقاضای نیروی کار از جمله مولفه های مهم در این مسیر و مورد تاکید است.

وی افزود: اجرای طرح های مطالعاتی جدید با رویکرد تولید ادبیات جدید و شناخت از نیازهای بازار کار در ارتقا وضعیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای ضروری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اهمیت ترسیم نقشه نیروی انسانی بازار کار از سوی این سازمان اشاره کرد و گفت: با ترسیم نقشه نیروی انسانی بازار کار، افق برنامه های تدوین شده برای آینده روشن تر خواهد شد. در همین رابطه نیز فنی و حرفه ای نقطه اصلی سرریز ایده ها به بازار کار است.

وی با تشریح جایگاه و منزلت اجتماعی افراد در مشاغل و تغییر در فرهنگ کار، افزود: شیوه های آموزش برای کارگران سنتی و مدرن با یکدیگر متفاوت است، بنابراین باید نگاه و نگرش افراد را هم به مشاغل تغییر داد.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی از دیگر کارهای مهم، مطالعه مشاغل نوین و جدید است که در این مسیر از توان علمی فنی و حرفه ای و تجارب کشورهای مشابه می توان استفاده کرد.

وی تهیه منابع آموزشی جدید را ضروری دانست و گفت: استفاده از تجارب کشورهای مشابه ایران و بهره گیری از این تجارب و تهیه منابع آموزشی جدید باید در اولویت کاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای قرار گیرد.

ربیعی منطقه ای کردن فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: مشاغل پیش رو باید مورد بررسی و طراحی مجدد قرار گرفته و مدارک فنی و حرفه ای در بازار کار ارتقا یابد.وی افزود: هر چقدر بتوانیم فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای را منطقه ای و تجارب بین المللی بیشتری کسب کنیم، افراد بیشتری را هم جذب خواهیم کرد.

ربیعی توجه به نوآوری و خلاقیت در سازمان آموزش فنی و حرفه ای را نیز مهم ذکر کرد و گفت: ما نیاز به نوآوری و خلاقیت داریم، بنابراین وجود نوآوری و خلاقیت را ارج می نهیم و از آن تقدیر می کنیم.

//33

 

منبع:ایرنا


 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین