کد خبر: 36925320
تاریخ انتشار: شنبه 28 فروردين 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر: موقعیت و عظمت بانوان در اسلام به جهانیان شناسانده شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی امروز در دیدار ستاد برگزرای جشنواره بین المللی بانو امین با بیان این که یکی از دستاوردهای انقلاب معرفی واقعی بانوان است، گفتند : قرن ها بر بشریت گذشت که نسبت به بانوان با دیده تحقیر می نگریستند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر تصریح کردند: اسلام پس از ظهور، موقعیت واقعی بانوان را شناساند، پس از انقلاب اسلامی نیز چهره زنان به درستی تبیین شد و زنان نقش برجسته ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند. ایشان افزودند: امام (ره) فرمودند که بانوان بیش از آقایان به انقلاب اسلامی خدمت کردند و بانوان در فرهنگ اسلامی، موقعیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارند و این یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به شخصیت برجسته بانو امین اصفهانی، گفتند: این بانوی بزرگوار دارای فضایل بسیار بزرگی است و صاحب ابتکار است و کتاب‌های ارزنده ای در دوران زندگی خویش تألیف کرده است. معظم له ادامه دادند: بانو امین توسط آیات عظام همچون آیت‌الله حاج شیخ عبدالكریم حائری یزدی، آیت‌الله سیدمحمدكاظم شیرازی، آیت‌الله شیخ محمدرضا نجفی اصفهانی و آیت‌الله مظاهری به درجه اجتهاد نائل شد، ایشان مجتهدی باسواد، خوش ذوق، مبتکر و خطیب بود که باید مورد تجلیل و تقدیر قرار بگیرد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اظهار داشتند: در طول تاریخ اسلام، جریان‌هایی به وجود آمد که بانوان را کنار زدند و خانه‌نشین کردند، پس از انقلاب اسلامی، بانوان در دانشگاه‌ها و جامعه‌الزهرا مشغول به تحصیل هستند و پژوهشگران بسیاری در عرصه‌های مختلفی از بانوان وجود دارد. مرجع تقلید شیعیان گفتند: در ادبیات و اشعار شعرا از جمله فردوسی، سعدی و مولوی نکوهش و نظر منفی نسبت به زنان وجود دارد و چنین فرهنگی در دوران قبل از انقلاب اسلامی وجود داشته است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند: اگر درطول تاریخ، میدان علم و تحصیلی برای زنان باز می‌شد، هزاران زن نابغه و مبتکر در طول تاریخ بودند، اما استکبار و استبداد مانع شکوفایی استعداد زنان در طول تاریخ شده است. ایشان تأکید کردند: انقلاب اسلامی موقعیت‌های زنان را آشکار و استعدادها را شکوفا کرد، موقعیت زن در اسلام بالاتر از مرد است؛ زیرا زنان مردان را پرورش می‌دهند و به فرموده امام خمینی (ره)، مرد از دامن زن به معراج می‌رسد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطر نشان کردند : یکی از وظایف مسئولین فرهنگی این است که موقعیتی که زنان در اسلام دارند را به جامعه بشناسند و موقعیت و عظمت بانوان در اسلام را به جهانیان بشناسانند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین