کد خبر: 37550249
تاریخ انتشار: سه شنبه 31 فروردين 1395
خانه » حواشی » رسالت » بهبود آموزش،پیش نیاز نقش آفرینی موثرتر حوزه علمیه در آموزش و پروروش
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛:

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: متاسفانه مدیریت خوبی در بحث آموزش و انتقال تجربه صورت نگرفته و اگر آموزش و انتقال تجربه صورت گیرد، حوزه می تواند نقش موثری در همکاری با آموزش و پرورش ایفا کند.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 

به گزارش خبرنگار رسالات، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اولین نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در سال جدید که در سالن مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی در قم برگزار شد با بیان اینکه آموزش پرورش در تربیت دانش آموزان و شخصیت دادن به نوجوانان نقش قابل توجهی می‌تواند ایفا کند گفت: اگر نظامی بخواهد شخصیت دانش آموزان را بسازد تقریباً تعالی آن جامعه تضمین شده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: اگر دبستانی و پیش دبستانی دارای نظم و اجتماع و خلاقیت شخصیتی باشند، بدانید توسعه، آن جامعه را انتظار می کشد؛ اما اگر بدون نظم و خلاقیت و التزام رشد کنند اگرچه امکانات زیادی داشته باشند به آن توسعه نمی‌رسند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: نقش آموزش و پرورش در شکل دادن به شخصیت کودکان بسیار مهم است و همین شاکله شخصیتی اگر خوب شکل گیرد در آینده به هیچ عنوان قابل تغییر نیست؛ مگر بر اساس انقلابی که خود شخص برای خود به وجود آورد، ولی اگر دانش آموزی به بی نظمی عادت کرد دیگر شخصیت دادن به او بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی گفت: در فضایی که دامنه همکاری بین دو نهاد حوزه و آموزش و پروش بسیار گسترده است، وقتی می‌خواهد این دو نهاد با هم همکاری کنند، اگر موضوعات و آنچه در سند تفاهم نامه آمده اولویت بندی و اولویت سنجی نشود و همکاری در پروژه های خاص تعریف نگردد؛ قطعاً انرژی از بین خواهد رفت و کار کارستانی صورت نخواهد گرفت.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی عنوان کرد: در سند تحول همکاری، باید محصول محور و نتیجه گرا باشیم و باید برای رسیدن به این محصول، اولویت در کارها مشخص شود و اینکه کدام اولویت را حوزه می تواند کمک کند.

وی افزود: در بعضی مواقع انتظارت از حوزه بسیار بالا است و معنای همکاری با حوزه این نیست که در همه عرصه نیروهای انسانی کارآمد برای همکاری با آموزش و پرورش را حوزه می تواند فراهم کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: راهکار بعدی برای همکاری بین این دو نهاد، این است که چند تا کار برای همکاری در سند چشم انداز معین شود و همه ظرفیت‌هایی که در این دو نهاد می‌تواند این چند کار مشخص شده را پیش ببرد، وارد میدان شود تا نتیجه خوبی در پایان کار به دست بیاید.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش، وقتی می‌تواند موفق باشد که مدیریت راهبردی و نظارت بر فعالیت‌ها داشته باشد؛ اگر چند تا فعالیت خاص مشخص شود، کارگروه‌ها می‌توانند آن کار را به سرانجام برسانند و راهبردی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین  واعظی با بیان اینکه ظرفیت های خوبی در دفتر تبلیغات اسلامی در ابعاد مختلف اعزام مبلغ، فضای مجازی، انتشارات مذهبی، نهادهای آموزشی، تبلیغی و هنری و دارای شعب مختلف استانی می باشد اظهار داشت: این مجموعه می تواند با همه ظرفیت‌های خود کمک شایانی به نهاد آموزش و پرورش انجام دهد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در دفتر تبلیغات قطب های علمی فرهنگی تاسیس شده است، این قطب میزگردهای تخصصی مانند وهابیت تکفیری با مدیران بسیار تاثیرگذار دارد و می‌توانند نقشه جامع را طراحی کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان گفت: معاونت فرهنگی تبلیغی نیز یکی دیگر از ظرفیت‌هایی است که در بحث اعزام مبلغ و اعزام روحانی به مدارس می‌تواند کمک خوبی داشته باشد.

وی در پایان با بیان این‌که ظرفیت نهفته در حوزه در حد خوبی وجود دارد اظهار داشت: متاسفانه مدیریت خوبی در بحث آموزش و انتقال تجربه صورت نگرفته و اگر آموزش و انتقال تجربه صورت گیرد حوزه می‌تواند نقش موثری در همکاری با آموزش و پرورش ایفا کند.

منبع: بلاغ

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین