کد خبر: 39128902
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار اعضای ستادبزرگداشت شهید مطهری و معاونت عقیدتی سیاسی سپاه قم با مرجع عالیقدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اعضای معاونت عقیدتی سیاسی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم و اعضای ستاد بزرگداشت استاد شهید مطهری و هفته عقیدتی سیاسی بسیج پیش از ظهر امروز با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی دیدار کردند .

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در این دیدار با بیان اینکه انسان در زندگی احتیاج به سرمایه ای دارد که توسط آن گام بر می دارد و انسان بدون سرمایه نمی نواند در زندگی کاری انجام دهد گفتند : خداوند در آیه 4 سوره صف می فرمایند خدا آن مؤمنان را كه در راه او در صف جهاد با كافران، مانند بنيان و سدّى آهنين هم دست و پايدارند بسيار دوست مى‏ دارد؛ شهدا دارای سرمایه علم، تقوا و جهاد بودند و توانستند در دنیا مؤثر باشند.

معظم له درباره شهیدآیت الله مطهری اظهار داشتند: امام راحل در وصف شهید مطهری فرمودند در رخت خواب مردن برای او نقصی بود؛ خدا به او به قدری توفیق دارد که با قلم، بیان و خون خود خدمت بزرگی کردند؛ کمتر کسی است که این قدر توفیق برای نوشتن چنین مطالب اساسی پیدا کنند و در نهایت نیز شهید شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی به بیان خاطره ای از شهید مطهری پرداختند و گفتند: استفاده از آثار ایشان بسیار مهم است و بنده خیلی بهره برده ام و با ایشان مانوس بودم؛ در دیداری که ایشان به قم آمده بودند، یک شب به منزل ما آمدند، در تاریکی شب رو به قبله نشسته بود و نشستن ایشان طولانی شد، صبح علت را از او پرسیدم که گفتند من عادت دارم یک ساعت قبل از نماز صبح تفکر کنم که ثواب آن بیش از نماز شب است

. ایشان ادامه دادند: زمانی که امام خمینی(ره) در نوفل لوشاتو بودند، قرار بر این بود که هر دفعه یکی از علما به دیدار امام راحل می رفتند؛ ایشان به دیدار امام(ره) رفتند و پس از بازگشت، روزی علما در تهران جلسه ای داشتند پرسیدیم که در دیدار ایشان چه چیزی دیدید؟ گفت من ده دوازده سال در خدمت امام خمینی(ره) بودم و در این دیدار چیز عجیبی دیدم و حالت ایشان بسیار فرق کرده بود؛ سپس این شهید چهار آمن را بر زبان آورد و گفت آمن بربه، آمن بخلقه، آمن بهدفه و آمن بسبیله و بعد گفت امام(ره) به هدف خود ایمان دارد و هدف شان بسیار بزرگ است.

مرجع عالیقدر شیعیان خاطرنشان کردند: اسلام و حقیقت همواره فریادگر می خواهد و در مکتب اهل بیت(ع) همیشه احترام برای فریادگر بوده است؛ امروز در برابر آمریکا، صهیونیست و عربستان فریادگری لازم است و امام خمینی(ره) فرمودند که هر جه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید که شیطان بزرگ است؛ سرمایه سپاه پاسداران ایمان است و انقلاب اسلامی، انقلابی مکتبی است و باید کارها از روی عقیده و ایمان انجام شود، چرا که ایمان و یقین قدرت را زیاد می کند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ضمن توصیه به خواندن سه کتاب صحیفه امام خمینی(ره)، دفتر تبیان و وصیتنامه امام راحل به عنوان کتابهای بالینی اظهار داشتند: امام راحل فرمودند که از نظر آمار هیچ قشری به اندازه علما شهید ندادند؛ شهدا ضرر نکرده اند و نباید شهادت را فراموش کنیم و همچنین بایستی راهشان را ادامه دهیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین