کد خبر: 40131645
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه » شهادت پیشوای دهم، امام علی النقی علیه السلام امام هادی تسلیت باد.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
به مناسبت فرارسیدن سوم رجب المرجّب

...هر کار نیکی با وجود او رونق یافته است. او از نظر شکوه، آرامش، پاکی و پاکیزگی براساس روش نبوی و خلق نیکوی علوی آراسته شده است...

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه:

امام هادى - عليه السلام - نمونه اى از انسان كامل و مجموعه سترگى از اخلاق اسلامى مى باشد. ابن شهر آشوب در اين باره مى نويسد:
«امام هادى - عليه السلام - خوش خوترين و راست گوترين مردم بود. كسى كه او را از نزديك مى ديد، خوش برخوردترين انسانها را ديده بود و اگر آوازه اش را از دور مى شنيد، وصف كامل ترين فرد را شنيده بود. هر گاه در حضور او خاموش بودى، هيبت و شكوه وى تو را فرا مى گرفت و هرگاه اراده گفتار مى كردى، بزرگى و بزرگوارى اش بر تو پرده در مى انداخت. او از دودمان رسالت و امامت و ميراث دار جانشينى و خلافت بود و شاخسارى دل نواز از درخت پربرگ و بار نبوت و ميوه سرسبد درخت رسالت بود.» 
امام در تمام زمينه هاى فردى، اعم از ظاهرى و اخلاقى، زبانزد همگان بود. ابن صباغ مالكى در اين راستا مى نگارد:
«فضيلت ابو الحسن، على بن محمد الهادى - عليه السلام - بر زمين پرده گسترده و رشته هايش را به ستاره هاى آسمان پيوسته است. هيچ فضيلتى نيست كه به او پايان نيابد و هيچ عظمتى نيست كه تمام و كمال به او تعلق نگيرد. هيچ خصلت والايى بزرگ نمى نمايد، مگر آنكه گواه ارزش آن در وى آشكار است. او شايسته، برگزيده و بزرگوار است كه در سرشت والا پسنديده شده است.
... هر كار نيكى با وجود او رونق يافته است. او از نظر شكوه، آرامش، پاكى و پاكيزگى براساس روش نبوى و خلق نيكوى علوى آراسته شده است.» 
شهادت پيشوای دهم، امام علي النقي علیه السلام امام هادی تسلیت باد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین