کد خبر: 40131802
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس » چرا سعودی ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سیدحسن نصرالله:

به گزارش چی 24 به نقل از مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس:

سخنرانی دبیرکل حزب الله با موضوع تحولات منطقه، لحظاتی پیش آغاز شد. سید حسن نصرالله در این سخنرانی، تحولات اخیر به ویژه تجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن را مورد بررسی قرار داد.

به روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، نصرالله در آغاز سخنرانی خود تاکید کرد که هر لبنانی و هر شخص عرب در سراسر جهان حق دارد موضع خود را در قبال تجاوز به یمن مشخص کند و این حق طبیعی همه است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اعلام تجاوز نظامی علیه یمن از سوی شبكه تلویزیونی العربیه گفت: یك ساعت از تجاوز به یمن نشده بود كه سعد حریری رئیس جریان المستقبل سخنرانی كرد و از آن حمایت كرد و ما هم حق داریم كه موضع خود را بیان كنیم و كسی نمی تواند این حق ما را مصادره كند.

وی افزود كه امیدواریم این شكاف سیاسی جدید در منطقه خلیج فارس باعث تاثیر بر وضع لبنان نشود، چرا که ما از آغاز تصمیم به گفت وگو با جریان المستقبل گرفتیم.

دبیر کل حزب الله با ابراز شگفتی از نامگذاری تجاوز عربستان به یمن به عنوان "توفان قاطعیت"، پرسید: چگونه است که در برابر چند دهه تجاوز صهیونیست ها به مردم مظلوم فلسطین، علیه اسرائیل نه تنها توفان، که حتی"نسیم قاطعیت" هم برپا نکرد؟!

 دبیركل حزب الله گفت: ملت فلسطین كه اهل سنت هستند، سالهاست كه فریاد می زنند، اما شما كاری نكرده اید.

نصرالله سپس در ادامه مثال هایی از موارد مشابه در تونس و مصر را که وضعی مشابه یمن داشتند، بیان کرد و گفت: برگرداندن یک رئیس جمهور مستعفی هرگز بهانه مناسبی برای چنین حمله گسترده ای نیست.

 دبیرکل حزب الله سپس از سردمداران سعودی خواست که تنها یک دلیل به مردم و علمای جهان اسلام و مفتی های خود ارائه کنند که نشان دهد وضعیت یمن، تهدیدی برای عربستان و کشورهای خلیج فارس است.

نصرالله پرسید: شبی که پادشاه پیشین عربستان درگذشت، هیئتی از انصار الله به عربستان رفت... پس این بهانه های عربستان دروغین و پوچ است و مبنایی ندارد.

 دبیرکل حزب الله تاکید کرد: هر کسی که در این تجاوز شرکت کند و یا به آن راضی باشد، در قیامت مسئول است و نمی تواند بهانه بیاورد که عربستان تصمیم گرفت و ما هم به راه افتادیم.

بهانه دیگر عربستان برای تجاوز به یمن که نصرالله آن را دروغ بزرگ نامید، ادعای اشغال یمن از سوی ایران بود. نصرالله گفت: حمله تبلیغاتی در این باره از حمله نظامی وسیع تر است و ادعای اشغالگری ایران از دروغ های بسیار بسیار بزرگ است.

 نصرالله ادامه داد: مشکل اصلی سعودی ها آن است که چیزی به نام "مردم" و "ملت ها " را درک نمی کند و به رسمیت نمی شناسند؛ نه مردم عربی و نه حتی ملت عربستان، برای حکام سعودی معنا ندارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین