کد خبر: 40133166
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » عضو مجلس خبرگان قانون اساسی: نگاه مصباح به رای مردم مخالف نظر امام و رهبری است/ سابقه هاشمی از همه آقایان جامعه مدرسین بیشتر است/ فساد دولت احمدی نژاد در کشور بی سابقه بوده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

لاریجانی سعی کرده است میانه رو باشد و با تندروها همراهی نکند. لاریجانی با اعتدال حرکت کرده است و امیدوارم اگر به مجلس راه پیدا کرد این مسیر را ادامه دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

سید کاظم اکرمی نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی با اشاره به عملکرد مجلس نهم(مجلس فعالی) گفت: این مجلس به دلیل عملکردش در چهار سال گذشته نمره قابل قبولی نمی‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش دولت میرحسین موسوی در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد: مجلس نهم در برابر تخلفاتی که در دولت احمدی نژاد شکل گرفت ساکت بود و یا بهتر بگویم منفعل بود. دوره احمدی نژاد از جهت فساد مالی پس از انقلاب در کشور بی‌سابقه بوده است اما مجلس در قبال این همه فساد سکوت کرد.

وی ادامه داد: امیدوارم دیگر در مجلس آینده شاهد این رفتارها نباشیم. البته متاسفانه شاهد هسیتم که بسیاری از چهره‌های اعتدال‌گرا و اصلاح طلب حذف شده‌اند و اصول‌گرایان که من آنها را محافظه‌کار می‌نامند در صحنه حضور دارند.

رئیس سابق دانشگاه تربیت و معلم در مورد عملکرد لاریجانی به عنوان رئیس مجلس نهم گفت: او نمره قابل قبولی می‌گیرد. لاریجانی سعی کرده است میانه رو باشد و با تندروها همراهی نکند. لاریجانی با اعتدال حرکت کرده است و امیدوارم اگر به مجلس راه پیدا کرد این مسیر را ادامه دهد.

نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی در مورد دلیل قرار نگرفتن نام هاشمی رفسنجانی در لیست جامعه مدرسین برای انتخابات مجلس خبرگان خاطر نشان کرد: هاشمی و جامعه مدرسین هم اختلاف فکری دارند و هم اختلاف سیاسی. هاشمی در سال‌های اخیر به ویژه بعد از سال 88 متوجه شد که به بخش اعظمی از خواسته‌های مردم توجه نمی‌شود و به همین دلیل سعی کرد به این خواسته‌ها توجه کند.

وی ادامه داد: این رفتار جامعه مدرسین درست برخلاف وحدت ملی ست. سابقه هاشمی رفسنجانی در انقلاب از همه این آقایان بیشتر است. بنده شاهد هستم که هاشمی چه زحماتی برای انقلاب کشیده است. او در جنگ حاضر بوده و امام بیشترین توجه را به او داشته است. این رفتار جامعه مدرسین اثر نامطلوبی بر جامعه و به ویژه جوانان دارد.

وزیر آموزش و پرورش دولت میرحسین موسوی ادامه داد: من با مردم ارتباط دارم و می‌بینم می‌گویند اینها که هاشمی را با آن سابقه قبول ندارند چگونه به ما می‌گویند با هم مهربان باشیم و وحدت کنیم. بعد از سال‌ها پاپ و رهبر کلیسای ارتدوکس با هم دیدار کردند آنگاه ما با هم این همه اختلاف داریم.

سید کاظم اکرمی ادامه داد: توجه امروز هاشمی به جمهوریت نظام درست همان نگاه امام خمینی است. از آن سو آیت‌الله مصباح یزدی درست مخالف این نظر را دارد و برای رای مردم ارزشی قائل نیست.

وی افزود: نگاه مصباح یزدی به رای مردم درست مخالف نظر امام و رهبری است. رهبرانقلاب فرمودند که امام خمینی جمهوریت را به عنوان زینت مطرح نکرده بود بلکه به رای مردم اعتقاد داشت.

عضو مجلس "خبرگان قانون اساسی" گفت: به نظر می‌رسد جامعه مدرسین از بین تفکر هاشمی و مصباح، رای به تفکر مصباح یزدی داده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش دولت میرحسین موسوی در مورد سابقه انقلابی مصباح یزدی گفت: ایشان مدعی است که در زمان انقلاب دو یا سه اعلامیه را امضا کرده است ولی نکته‌ای که من شنیده‌ام و به یاد دارم این ماجرا است که در آخرین نیمه شعبان قبل از انقلاب امام فرمودند که جشن نگیرید اما مصباح یزدی جشن گرفت و با امام خمینی همراهی نکرد البته باید بگویم ایشان از نظر علمی و فلسفی جایگاه ارزنده‌ای در کشور دارند.

وی تصریح کرد: مشکلاتی را که ما در جامعه حس می‌کنیم متاسفانه به دلیل محافظه کاری حس نمی‌کنند و اگر هم حس کنند به سادگی از روی آن عبور می‌کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار این آقایان باعث شده است نسل جوان از آنها فاصله بگیرد خاطر نشان کرد: امثال بنده که در انقلاب بودیم، از رفتارها رنج می‌کشیم. ما برای چه اهدافی از امام پیروی کردیم و امروز چه اهدافی در کشور دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی که من قبل از انقلاب با قم سروکار داشتم سه نفر را به عنوان نماینده امام و روحانی انقلابی می‌شناختیم. آیات منتظری، مشکینی و ربانی شیرازی نماینده تفکر امام در قم بودند. مصباح یزدی به عنوان یک روحانی انقلابی در قم آن زمان معروف نبود و سابقه‌ مبارزه نداشتند.

اکرمی در پایان خاطر نشان کرد: ما بیش از هر چیز به وحدت نیاز داریم. همه کسانی که مسئولیت دارند باید به وحدت ملی کمک کنند و کاری کنند که قانون در کشور حرف اول و آخر را بزند.

کدخبر : 46756

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ ۱۱:۴۳

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین