کد خبر: 40133828
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » 13 هزار کشته و 20 هزار زخمی؛ نتیجه تجاوز عربستان به یمن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای نائف که در صدر هیاتی از شورای عالی انقلاب یمن به ایران سفر کرده، صبح امروز در دیدار با آقای علی اکبر ولایتی افزود: ما به حمایت ایران از مقاومت یمن ارج می نهیم و انتظار داریم این حمایت ها بیشتر شود.
وی با بیان اینکه وضعیت انسانی در یمن فراتر از فاجعه است تاکید کرد: برای ما افتخار است که در محور مقاومت قرار داریم و در مقابل زورگویی آمریکا و صهیونیست ها ایستاده ایم.
نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن افزود: عربستان سعودی آنچه را که با تجاوز به دنبال آن بود و نتوانست بدست آورد، از طریق هدف قرار دادن مردم به دنبال آن است.
آقای نائف اظهار داشت: تجاوز عربستان به یمن آنی نبود بلکه از قبل و از همان روز پیروزی انقلاب یمن برنامه ریزی شده بود.
وی تاکید کرد: یمن هیچ گونه تهدیدی علیه دشمنان و همسایه ها نیست .
نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن ادامه داد:‌ عربستان فکر می کرد ظرف 10 روز می تواند اراده ملت یمن را در هم بشکند ولی الان 7 ماه از مقاومت یمن می گذرد و شاهد هستیم که مردم ما همچنان به ایستادگی خود ادامه می دهند.
وی گفت: کمیته های ما توانستند الگویی نظامی ارائه و به عمق خاک دشمن نفوذ کنند و این در سایه لطف خداوند و اراده ملت یمن میسر شده است.
نائف در ادامه به وضیعت مردم یمن اشاره کرد گفت: کل تاسیسات زیر بنایی یمن مورد هدف قرار گرفته است و مدارس، پل ها و آثار تاریخی این کشور منهدم شده و نظامیان و غیر نظامیان یمنی مورد حمله قرار می گیرند.
این مسئول یمنی از کشور های اسلامی و مستقل درخواست کرد با فشار به رژیم پادشاهی آل سعود تجاوز به یمن را متوقف کنند.
وی تاکید کرد: عربستان سعودی با پول توانست مواضع سازمان های بین المللی را تحت کنترل در آورد .
نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن در ادامه گفت: در اجلاس عمومی اخیر سازمان ملل متحد هیچ گونه صدایی در مورد مظلومیت یمن بلند نشد و هیچ درخواستی مبنی بر توقف جنگ علیه یمن را مشاهده نکردیم.
آقای نائف در ابتدای دیدار با آقای ولایتی روابط ایران و یمن را ریشه دار توصیف کرد و گفت:‌همانگونه که در گذشته و در جریان اشغال یمن از سوی حبشه، ایران از یمن حمایت کرد انتظار داریم در تجاوز وحشیانه عربستان به یمن نیز کنار ما باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین