کد خبر: 40133831
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » جهان به سکوت دربرابرجنایات آل سعود پایان دهد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

«نائف القانص» معاون شواری عالی انقلاب یمن در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا وسیما با اشاره به محاصره ظالمانه و همه جانبه این کشور ، فاجعه منا را اقدامی مشکوک توصیف و تاکید کرد جهانیان باید اعتراض کنند و به سکوت خود در برابر جنایات آل سعود که حق السکوت می پردازد پایان دهند.
نائف القانص در این گفتگوی اختصاصی درباره اهداف سفر هیئت یمنی به ایران گفت: «هیئت کمیته عالی انقلابی که از ایران و شماری از کشورهای برادر و دوست دیدن می کند متشکل از معاون رئیس کمیته عالی انقلابی به اضافه محمد المجالح ، ابتسام الحمدی ، علیاء الشعبی از اعضای این کمیته، و همچنین عبدالرحمن المختار مشاور حقوقی کمیته عالی انقلابی یمن است. کمیته عالی انقلابی یمن هم اکنون اداره امور را در جمهوری یمن در دست دارد».
القانص درباره انتظارات مردم یمن از جامعه جهانی گفت: «مردم یمن از جمهوری اسلامی و ملت برادر ایران می خواهند در کنار آنها بایستند. مردم یمن موضع جمهوری اسلامی را که با موضع همه کشورهای دیگر جهان تفاوت داشت ارج می نهند. جهانیان در برابر کشتار مردم یمن به دست آل سعود سکوت کرده و می کنند. آل سعود، بشریت و کودکان و زنان و سالمندان و بیمارستان ها و مدارس و راه ها و پل ها و شهرهای تاریخی و آثار تاریخی را هدف قرار می دهد. ما به کشورهای مختلف سفر می کنیم تا آنان را از تجاوزی که ملت یمن با آن مواجه است آگاه کنیم. جهانیان باید اعتراض کنند و به سکوت خود در برابر جنایات آل سعود که حق السکوت می پردازد پایان دهند. همچنین یمن با محاصره زمینی و دریایی و هوایی مواجه است. مردم به علت این محاصره، دارو و فراورده های نفتی و مواد غذایی ندارند. با این حال ایستاده اند زیرا از کشور خود و آرمان خود و شرافت خود دفاع می کنند و با تروریسم می جنگند که آمریکا و متحدانش نیز به دروغ مدعی مبارزه با آن هستند. متحدان آمریکا حامیان تروریسم هستند و تروریسم از درون وهابیت سعودی که مورد حمایت رژیم آل سعود است بیرون آمده است. اکنون ائتلافی چهارجانبه بین ایران، روسیه، سوریه و عراق تشکیل شده است که دروغ بودن ادعای مبارزه با تروریسم را ثابت می کند. این ائتلاف به شکلی جدی با تروریسم مقابله می کند و امیدواریم این ائتلاف چهارجانبه به مسئله یمن نیز وارد شود و یمن نیز یکی از طرف های شرکت کننده در جنگ با تروریسم باشد زیرا یمن با اصل تروریسم درگیر است و اگر بخواهیم بر تروریسم غلبه کنیم باید به جای مبارزه با عوامل تروریستی، ریشه آن را در آوریم که رژیم آل سعود و تفکر ویرانگر وهابیت است».
معاون شواری عالی انقلاب یمن درباره گفتگو بین یمنی ها و نتایج آن نیز گفت: «نیروهای سیاسی یمن وارد گفتگویی طولانی شدند و نتایج خوبی به دست آوردند و ما در آستانه حل سیاسی در نتیجه گفتگو بین نیروهای ملی گرای یمنی و جمال بن عمر نماینده سابق سازمان ملل در یمن بودیم. بن عمر در حضور جهانیان و در سازمان ملل اعتراف کرد آنچه که گفتگوی سیاسی در یمن را مختل کرد و اوضاع را به این شکل در آورد، تجاوز آل سعود به یمن بود. ما اکنون دورنمای گفتگوی سیاسی را با همه نیروهای ملی به استثنای گروه هایی که به ریاض رفتند تا از آن جنایتکاران برای ویران کردن یمن باز می کنیم. این گروه ها به ریاض رفتند تا مشروعیتی را که از نظر قانونی و مردمی و قانون اساسی اصلا وجود ندارد بازگردانند. عبدربه منصور هادی که جنایتکار و خائن است در نتیجه توافق های سیاسی موسوم به ابتکار کشورهای خلیج (فارس) به مدت دو سال به ریاست جمهوری منصوب شد و این دو سال اکنون سپری شده است. دوره ریاست جمهوری او یک سال تمدید شد تا مردم یمن انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برگزار کنند ولی او یک ماه پیش از آن که دوره ریاستش پایان یابد استعفا کرد. بنابراین هادی اساسا از نظر قانون اساسی یمن مشروعیت ندارد بلکه مشروعیت او ناشی از توافق یمنی ها بود و او با نقض این توافق از طریق مشارکت ندادن همه نیروهای ملی یمنی در قدرت، مشروعیت خود را از دست داد. انقلاب 21 سپتامبر به نفوذ صهیونیستی آل سعود در یمن پایان داد و نیروهای سیاسی به توافق صلح و شراکت ملی دست یافتند و رژیم آل سعود با نقض این توافق به یمن تجاوز کرد... آل سعود توانست با پول، حمایت طرف های بین المللی و حتی سازمان ملل را بخرد. اتحادیه عرب اکنون به ساختاری صهیونیستی تبدیل شده است که از طریق آن توطئه علیه کشورهای عربی صورت می گیرد. این اتحادیه علیه عراق و لیبی و یمن توطئه کرد. این اتحادیه برنامه های صهیونیستی را اجرا می کند و دغدغه ملت های عربی را ندارد».
القانص سکوت مجامع حقوق بشری را در قبال جنایات آل سعود در یمن محکوم کرد و گفت: «سکوت سازمان های بین المللی شرم آور است و نسل های بعدی نیز این سازمان ها و این رژیم ها را که سکوت کردند و از حکومتی دیکتاتوری و سرکوبگر حمایت کردند بازخواست خواهند کرد. این حکومت دیکتاتوری کمترین آزادی را بر نمی تابد و حتی زنان را از رانندگی منع کرده است. کشورهایی که مدعی دموکراسی هستند و خود را مدافع حقوق بشر می دانند از این رژیم دیکتاتوری جنایتکار حمایت می کنند. این رژیم حتی به ملت خود اجازه برگزاری مراسم دینی را نمی دهد و به بخش زیادی از مردم نجد و حجاز که شیعه هستند ظلم می کند. این رژیم همچنین به بحرین نیرو فرستاد تا از رژیم جنایتکار بحرین در سرکوب ملت بحرین حمایت کند... رژیم آل سعود از همه انواع سلاح های ممنوعه برای کشتن مردم یمن استفاده می کند و هدف بازگرداندن مشروعیت خیالی نیست بلکه به دنبال انتقام گرفتن از ملت یمن است که از حاکمیت و شرافت خود دفاع می کند و بخشی از محور مقاومت است که از جمهوری اسلامی آغاز شد و به سوریه و حزب الله و عراق و یمن گسترش یافت. این هلال مقاومت است نه آن گونه که ادعا می شود هلال شیعی. هلال مقاومت، در برابر تکبر صهیونیسم و آمریکا ایستاده است و از همه مظلومان روی زمین حمایت می کند».
وی درباره سکوت رسانه ها در قبال حوادث یمن نیز گفت: «ملت یمن با سکوت رسانه ای مواجه است و همه شبکه های یمنی که برای افشای جنایات آل سعود تلاش می کنند هدف قرار می گیرند. این رفتار رسانه ها در تاریخ ثبت خواهد شد. در گذشته جنایاتی صورت گرفته و درباره آن سکوت شده بود ولی امروزه انسان ها به دنبال بازخواست عاملان آن جنایات هستند. ترکیه اکنون باید پاسخگوی قتل عام ارامنه باشد. حقایق در آینده مشخص خواهد شد و نقاب از چهره آل سعود و حامیان آنها برداشته خواهد شد. غرب که ادعا می کرد حامی شفافیت و آزادی رسانه ها است اکنون اجازه نمی دهد مردم غرب از جنایات آل سعود آگاه شوند. ملت های آمریکا و فرانسه و آلمان اگر از جنایات آل سعود در یمن آگاه می شدند به خیابان ها می ریختند و به حاکمان خود که در این باره سکوت کرده اند اعتراض می کردند. اما رسانه ها پول می گیرند و در برابر جنایات این رژیم و متحدانش سکوت می کنند».
القانص درباره حمله امروز به مقر نخست وزیر یمن در عدن گفت: «امروز موشکی بالستیک به کاخ ریاست جمهوری که خالد بحاح جنایتکار در آن اقامت داشت اصابت کرد. وی مورد حمایت نیروهای استعماری و تروریستی مانند آل سعود و امارات است که با القاعده و داعش هم پیمان شدند. ما به عنوان ملت یمن به آل سعود و امارات و خالد بحاح و عبدربه منصور هادی پیام می دهیم که ملت یمن تسلیم استعمار نمی شود. ملت یمن به استعمار عثمانی و استعمار انگلیس پایان داد و اکنون نیز با اشغالگران مقابله خواهد کرد. ما به بیرون راندن استعمارگران اکتفا نخواهیم کرد بلکه طرف های مورد حمایت آنان مثل القاعده و داعش و انصار الشریعه و حزب شیطانی اخوان المسلمین (حزب تجمع یمنی برای اصلاح) را ریشه کن خواهیم کرد».
این مقام یمنی حادثه منا را حادثه ای مشکوک دانست و گفت: «ما به ملت ایران که در حادثه منا با فاجعه بزرگی مواجه شد تسلیت گفتیم و من دوستی عزیز را از دست دادم که رابطه برادرانه با هم داشتیم یعنی غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان را در این حادثه از دست دادم. رژیم آل سعود مسئول آنچه در منا روی داد است اگر نگوییم که این حادثه از قبل برنامه ریزی شده بود. به نظر من به عنوان یک سیاستمدار، رژیم آل سعود و نیروهای تروریستی بیش از چهار بار دست به حمله تروریستی علیه غضنفر رکن آبادی در لبنان زده بودند. آنچه در منا روی داد اقدامی از قبل برنامه ریزی شده بود. پس اجساد حجاجی که برای مدتی مفقود بودند چه شد؟ بستن چند مسیر در منا و باز کردن یک مسیر چه معنایی دارد؟ همه این مسائل نشان می دهد رژیم آل سعود حاضر شد هزاران نفر از حجاج را قربانی کند تا به هدف خود یعنی از بین بردن مقامات و دیپلمات های جمهوری اسلامی برسد».
القانص با تشکر از حمایت ایران از مقاومت مردم یمن گفت: «ما حمایت ایران را از ملت یمن ارج می نهیم به رغم آن که متجاوزان تلاش می کنند با محاصره یمن مانع رسیدن کمک های اهدایی مردم ایران به مردم یمن شوند. این جنایتکاران که مردم یمن را از دریا و هوا و زمین محاصره کرده اند مانع ورود کشتی های ایرانی حامل مواد غذایی و کمک های بشردوستانه شدند. آنها همچنین از فرود هواپیمای ایرانی که حامل دارو و بیمارستان های صحرایی بود در فرودگاه صنعا جلوگیری کردند. همه این اقدامات در چارچوب جنگی صورت می گیرد که از مدتها قبل برای آن برنامه ریزی شده بود. مردم یمن این کمک ها را ارج می نهند. همچنین مردم ایران کاملا می دانند که ملت یمن وارد جنگ از طرف همه بشریت و حتی جمهوری اسلامی ایران شده است. ما در یمن متهم می شویم که ابزار دست جمهوری اسلامی هستیم ولی ما ابزار برنامه ای انسان دوستانه هستیم... ما مدافع بشریت در برابر این طوفان تروریستی هستیم که مورد حمایت آل سعود است و از دل تفکر شیطانی وهابیت بیرون آمده است که به انسان و مسلمانان توهین می کند. این توطئه ای صهیونیستی است که می خواهد دین اسلام را که دین صلح و تسامح و همزیستی است، دینی تروریستی و ویرانگر جلوه دهد... رژیم وهابی آل سعود آثار تاریخی را در مکه تخریب کرد و اکنون نیز داعش همین کار را می کند».

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین