کد خبر: 40133832
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » تشکیل کمیته بررسی زیانهای اقتصادی وارد شده به تاسیسات یمن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

در حالیکه برآوردهای اولیه از وارد آمدن خسارتی بالغ بر سیزده میلیارد دلار به بخشهای صنعت و تجارت یمن حکایت دارد، کمیته ویژه ای در یمن به منظور برآورد زیانها و خسارتهای اقتصادی ناشی از تجاوز ائتلاف سعودی به این کشور و تلاش برای پرداخت غرامت به آسیب دیدگان تشکیل شده است.
احمد زبیبه گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین با تهیه گزارشی در این خصوص گفت: بسیاری از تاسیسات و مراکز یمن به خاطر محاصره این کشور در خواب عمیق فرو رفته و درهای آنها بسته شده و کارمندان آنها بیکار شده اند ضمن آنکه روند صادرات و واردات در یمن نیز متوقف شده است.
در همین حال برخی از کارخانه ها به علت حملات ائتلاف سعودی به تلی از خاک تبدیل شده اند و نمونه های سازمانهایی که در حالت وخیمی به سر می برند ، بسیار زیاد است ضمن آنکه شهروندان یمنی و تاجران و دیگر قشرها و طیفهای مردمی طعم زیانهای مادی و مصیبتهای اجتماعی را چشیده اند. در همین خصوص کمیته ای ویژه در صنعا با عنوان «کمیته مشخص کردن زیانهای تجاری و صنعتی» تشکیل شده است.
عبدالحکیم ناصر المنج رئیس این کمیته گفت: این کمیته به دور از هرگونه جانبداری و با بی طرفی کامل به مشخص کردن زیانهای تجاری و صنعتی خواهد پرداخت.
در همین ارتباط روزانه دهها نفر از تجار به دفتر این کمیته می آیند و زیانهای وارد شده به سازمانها و فعالیتهای خود را ثبت می کنند.
هنوز ارقام دقیقی از میزان خسارتها و زیانهای وارد شده به بخشهای صنعت و تجارت یمن در درست نیست اما برآوردهای اولیه حاکی از وارد آمدن زیانی بالغ بر سیزده میلیارد دلار به سبب حملات و محاصره و تحریم یمن است ضمن آنکه حملات روزانه همچنان ادامه دارد و بیش از شصت و هفت کارخانه بزرگ در نتیجه این حملات آسیب دیده و چهارده کارخانه به طور کامل ویران شده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین