کد خبر: 40133865
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » عربستان با اعمال فشار از تحقیق شورای حقوق بشر در یمن جلوگیری می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما ،‌این روزنامه افزود: عالی ترین مرجع حقوق بشر سازمان ملل این هفته برنامه خود را برای تحقیق و تفحص بین المللی درباره جنگ یمن لغو کرد.این در حالی است که ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها و حمایت آمریکا مرگبارترین حمله خود به غیرنظامیان را در یمن صورت داده است.
همان روز ، گروهی از سیاستمداران ارشد آمریکایی از جمله دو نامزد سابق ریاست جمهوری از زیر سوال بردن جنگ هوایی عربستان در یمن خودداری کردند.به گفته کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ، جنگ هوایی سعودی ها عامل دو سوم مرگ و میر غیرنظامیان در جنگ یمن بوده است.
این حوادث و رویدادها بیانگر آن است که سیاستمداران ارشد آمریکایی و جامعه جهانی از روبرو شدن با عربستان در خصوص عملکردش در فقیرترین کشور جهان عرب طفره می روند.دوشنبه جنگنده های سعودی در یک جشن عروسی بمب فرو ریختند و صد و سی نفر را به خاک و خون کشیدند.
عربستان این خبر را که جنگنده هایش به مراسم عروسی حمله کرده اند ،‌تکذیب کرد و به این احتمال قوت داد که شاید شبه نظامیان دشمن حوثی ها این کار را کرده باشند.دو روز بعد از این حادثه ،‌ شورای حقوق بشر سازمان ملل تحقیق و تفحص خود را در جنگ یمن متوقف کرد.پیشنهاد تحقیق و تفحص را هلندی ها مطرح کرده بودند اما با مخالفت عربستان و شرکای ائتلافی اش مواجه شد.آمریکا ، انگلیس و فرانسه نیز عملاً سکوت کردند و اقدامی نکردند.
در ضمن ، چند سیاستمدار آمریکایی در سمیناری در واشنگتن تمایلی به صحبت درباره شمار بالای تلفات غیرنظامی در جنگ سعودی ها در یمن نشان ندادند.یکی از آنها سناتور جان مک کین بود که در ابتدا اصرار داشت سعودی ها غیرنظامیان بیگناه را هدف قرار نمی دهند و بعد هم مدعی شد که حوثی ها غیرنظامیان بیشتری را کشته اند که البته این با آمار رسمی سازمان ملل مغایرت دارد.
http://www.huffingtonpost.com/vocativ/how-saudi-arabia-uses-inf_b_8246346.html?utm_hp_ref=world

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین