کد خبر: 40133867
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » ادعای وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: قطع روابط با ایران، گام مهمی بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

روزنامه الحیات چاپ لندن و وابسته به عربستان در نسخه اینترنتی خود نوشت: ریاض یاسین در مصاحبه با این روزنامه گفت اقدام یمن به قطع روابط دیپلماتیک با ایران در زمان خود گامی مهم به شمار می رود و برخی کشورها از این اقدام استقبال کردند. 
وی با اشاره به اینکه موضع مسقط از ابتدای بحران یمن، موفقیت آمیز نبود گفت:« سلطان نشین عمان تسهیلاتی را فراهم آورده و برخی از شورشیان که به «کمیته انقلاب» معروف بودند به خاک خود منتقل کرده و سپس آنها را به بیروت فرستاده است . سپس به تهران رفتند و دیروز از آنها در تهران استقبال شد.» 
ریاض یاسین افزود: کشورش در اقدامی پیش دستانه، روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع کرد تا مانع از تلاش های مداوم آن برای ایجاد ناامنی در یمن شود. 
یاسین گفت هیئتی هم که دیروز در تهران از آنها استقبال شد، شامل برخی «شبه نظامیان الحوثی»‌ (جنبش انصارالله) و طرفداران علی عبدالله صالح بود که بعد از دیدار با اعضای حزب الله به تهران رفتند تا هماهنگی های لازم را برای ایجاد ناامنی در یمن به عمل آورد. 
یاسین در ادامه تصریح کرد ما در یمن، مسائل بسیاری را تحمل و تلاش کردیم صبور باشیم اما دخالت های خارجی بسیار زیاد بود و به نظر می‌آید ایران سرعقل نخواهد آمد و می‌خواهد به حمایت از شبه نظامیان تروریست الحوثی ادامه دهد به همین سبب روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کردیم تا این کشور نیز با یمن به عنوان یک کشور دارای حاکمیت تعامل کند. 
وی در پایان گفت: شبه نظامیانی که از بیروت به تهران رفتند‌ تلاش خواهند کرد به مسکو هم سفر کنند تا این کشورها را در کنار خود داشته باشند به ویژه آنکه شبه نظامیان کم کم می‌بینند که کنترل بسیاری از اماکن مهم را در مأرب، باب المندب و به زودی در تعز از دست می‌دهند. 
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین