کد خبر: 40133870
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » الجزیره انگلیسی درباره بحران انسانی در یمن هشدار داد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

الجزیره انگلیسی درباره بحران انسانی در یمن هشدار داد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، هاشم اهل البراء خبرنگار شبکه در صنعاء پایتخت یمن گفت: «جنگ در یمن همچنان ادامه دارد. با استمرار جنگ، وضع زندگی میلیونها یمنی روز به روز بدتر و بدتر می شود. مردم یمن از این وضع به ستوه آمده اند. آنها با برپایی تظاهرات، اعتراض خود را به حملات هوایی سعودی به یمن ابراز می کنند. آنها می گویند جامعه بین المللی به خواسته های مردم یمن توجه ندارد. روز گذشته زنان یمنی در شهر صنعاء پایتخت این کشور تظاهرات کردند. آنها از طرفداران حوثی ها بودند.»
یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت.. ما در این تظاهرات شرکت کرده ایم تا سازمان ملل متحد را محکوم کنیم. زنان و کودکان در این جنگ کشته می شوند، اما سازمان ملل متحد کاری انجام نمی دهد. سازمان ملل متحد کجاست؟ آنها فقط حرف می زنند. هیچ توجیهی برای حملاتی وجود نداردکه زنان و کودکان را در یمن هدف قرار می دهد. 
خبرنگار افزود: «یمن از چند ماه پیش درگیر چنین وضعی است. شرایط زندگی برای میلیونها یمی بسیار شاق شده است. کمبود آب، مواد غذایی ، سوخت و دارو در سراسر یمن مشهود است.»
یک شهروند یمنی گفت.. ما گاز کافی برای پخت و پز نداریم. آنها سوخت بسیار کمی به ما می دهند. با این میزان سوخت نمی توانیم هیچ کاری انجام بدهیم. شرایط زندگی بسیار سخت است. گاز خانه های ما برای پخت و پز تمام می شود.
خبرنگار گفت: «بسیاری از جایگاههای سوختگیری در صنعاء، دیگر فعال نیستند. در چنین شرایطی، خانواده های یمنی برای پخت غذا هیچ چاره ای جز سوزاندن چوب ندارند. اوضاع انسانی در یمن هر روز بدتر و بدتر می شود.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین