کد خبر: 40134619
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » حوزه علمیه خواهران قم و تهران در سطح چهار در بخش تفسیر تطبیقی، نخستین بار موفق به جذب طلاب خواهر شدند.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:
 حجت‌الاسلام سید مهدی حسینی در آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران با اشاره به برنامه‌های آموزشی طلاب خواهر در سه مقطع سطح دو، سه و چهار در سراسر کشور اظهار کرد: در سطح دو از حدود 25 هزار داوطلب برای تحصیل، 12 هزار نفر موفق شده‌اند به عنوان طلبه جدیدالورود وارد حوزه علمیه خواهران شوند.
معاون آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: در سطح سه امکان جذب طلبه در 12 رشته تحصیلی وجود دارد و امسال از پنج هزار دواطلب بیش از یک هزار نفر وارد حوزه علمیه خواهران شده‌اند. حوزه علمیه خواهران قم و تهران در سطح چهار در بخش تفسیر تطبیقی نیز برای نخستین بار موفق به جذب طلاب خواهر شدند.
وی با اشاره به اینکه بانوان طلاب می‌توانند به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی در حوزه‌های علمیه تحصیل کنند بیان کرد: تنوع شیوه‌های تحصیلی با هدف جذب هرچه بیشتر علاقه‌مندان انجام شده است.
حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: از بهترین فناوری‌های آموزشی و اطلاعاتی در تهیه متون و منابع استفاده شده است و در این راستا 70 عنوان کتاب درسی تالیف و تدوین شده است.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر استقبال بسیار خوبی از حوزه‌های علمیه خواهران شده است گفت: در سال جاری و سال تحصیل جدید بیش از چهار هزار نفر دانش آموخته دانشگاهی به حوزه علمیه خواهران آمدند که از این تعداد 17 نفر دارای مدرک دکتری و 350 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
وی تصریح کرد: سه هزار نفر از خواهران طلبه به صورت مجازی مشغول به تحصیل هستند که بیش از نیمی از آنان را خواهران طلبه در سطح سه تشکیل می‌دهند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین